На безкоштовних курсах української мови в Чернігові випускний. Їх продовжать? (відео)

22:08, 12 июня 2016

Город.Сн
В середині січня 2016 року в Чернігові відкрилися перші безкоштовні курси української мови. Проект не новий, його започаткували в Україні, коли регіонали Кивалов і Колісніченко написали свій мультимовний закон.

Проте в Чернігові курси з’явилися вже після революції двох років війни на Сході. І ось перші курсанти отримують дипломи.Олена Запека, мама загиблого бійця з батальйону «Чернігів», на курси прийшла разом з молодшим сином. Поруч з нею за партою сиділи чиновники, волонтери, лікарі та інші. Вони встигли познайомитися з сучасними українськими авторами – поповнили свою бібліотеку. Це на курсах безкоштовно – викладання і навчання. Всі задоволені.

Випускний для безкоштовних курсів української не фінал. Їхня кураторка з колегами вже мають плани. Людмила Зіневич, координаторка безкоштовних курсів української мови в Чернігові: «З наступного року плануємо продовжити курси. А в літку ми будемо проводити тільки літературні зустрічі».

З 4-х груп випустилася лише одна, решта не тільки лишається, а й просить зробити ще й дитячий клас. Тож є бажаючі з нуля вчити українську.

Якщо раніше у Чернігові можна було вивчити мало не будь-яку мову світу, окрім української, силами волонтерів проблему звісно не владнали, проте починати можна звідси.

Організатори курсі в Чернігові сподіваються на підтримку влади, адже межа волонтерським ресурсам є. Помочі чекають від державної влади, від місцевої поготів, бо міським чиновникам варто було би підтягнути свій рівень, ще й іншим допомогти, принаймні фінансово.

Цьогоріч в Україні рік англійської. Усі в цій залі сподіваються можливо наступний рік в нашій країні нарешті оголосять роком української мови.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации