25 років дружби Чернігова і Меммінгена. Вони нам дуже помагають, а що взамін? (відео)

17:06, 23 мая 2016

Город.Сн
Як прийде туга, пізнаєш друга.

До Чернігова приїхала велика делегація з німецького міста побратима Меммінгена. Щовесни у травні ми відзначаємо дні цього міста в Чернігові.З 8 міст побратимів саме з Меммінгеном найбільш ефективна співпраця. Не вистачить рук перелічити скільки за ці роки зроблено з допомогою німців.

Що в Чернігові знаходять меммінгенці відповідає обербургомістр Меммінгена Іво Хольцингер: «В цих відносинах німці відкривають новий світ. Ми ж не тільки передаємо досвід – ми самі вчимося. Це можливість показати наше життя і зробити чиєсь кращим. І в цій делегації багато літніх людей, їхні батьки брали участь у Другій світовій війні і для них це дуже важливо побувати тут, ми не можемо їм відмовити. Вони хочуть українцям зробити щось корисне – це як вибачення і налагодження дружніх стосунків».

Дивіться також: Німецькі танці і ковбаски, корейські роли і циганські пісні – «Поліське коло» у Чернігові (відео)

Урочиста зустріч німецької делегації в міській раді: розмови і знайомства. А далі, екскурсія містом. Чернігівський градоначальник розказує про місто німецькому колезі. Фото на пам’ять.

Участь до покладання квітів пам’ятнику Тарасу Шевченку. 22 травня 155-річниця його перепоховання. А далі про серйозне, як розвиватиметься співпраця між містами. Іво Хольцингер: «Ми вже говорили з мером Атрошенком і вирішили багато різних проблем. Сподіваюся, що дружба між Черніговом і Меммінгеном буде процвітати. Маю надію, все у нас вдасться».

Міський голова Атрошенко подякував за роки співпраці і всю ту допомогу, котру отримало наше місто: це і «швидкі», медичні обладнання, освітні обміни, та багато іншого. Проте зараз формат співпраці хочуть повернути в іншому напрямку. Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Дуже важливим є те, щоб ми у вас брали не матеріальну допомогу, а досвід. Щоб у нас відбувалися стосунки на рівні керівників установ». Меммінгенські лікарі приїздять ділитися досвідом до Чернігова, а наші їдуть до Німеччини.

Не менш плідна співпраця між містами і в галузі освіти, особлива увага професійно-технічній.

У складі німецької делегації ті, хто не вперше в Чернігові. Вони помітили, як змінилося наше місто на краще. Гельмут Бьорнер, представник муніципалітету Меммінгена: «Я бачу великі позитивні зміни, я дуже вражений, це просто разюче. У мене дуже сильне враження від міста, воно стало чистим і таким красивим. Особливо відрізняється від того, яким було після Союзу».

Міські голови обмінялися подарунками. Атрошенко презентував німецькому колезі копію старовинної гривні. І додав, проблем на кордоні не буде – це копія Нацбанку.

Попереду у делегації насичена робота – відвідини навчальних закладів, лікарень, покладання квітів на німецькому кладовищі та до Монументу слави.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации