Іванна Климпуш-Цинцадзе оцінила розробки чернігівських студентів (відео)

09:55, 12 апреля 2017

Город.Сн
Вступ до НАТО сьогодні не стоїть на порядку денному, адже для цього необхідний багаж із яким можна було б подавати заявку. Тож Україні потрібно виконати ще чимало «домашніх завдань», про це під час свого візиту до Чернігівського національного технологічного університету заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе Україна вже майже перейшла ту межу, коли євроінтеграція перестає буди виключно зовнішньою політикою і перетворюється на внутрішню. Тож державі, на думку віце-прем’єра потрібні не лише законодавчі та інституційні перетворення, а й багаж власних доробків з яким українці будуть цінні для західних партнерів.

На Чернігівщині творцями такого багажу потенційно є студенти й викладачі Національного технологічного університету. Вже сьогодні вони мають цілу низку цікавих проектів, починаючи з навчальної гри «файненшел челендж», в яку зіграла і пані віце-прем’єр, і до розробки масштабних міських проектів, як от мапа велодоріжок, яку розробляють на інженерно-будівельному факультеті.

Серед вже втілених проектів цього факультету — створення шести сотень топографічних планшетів, які студенти розробили на замовлення волонтерів для потреб АТОвців.

А завдяки одному з незвичайних проектів — безконтактному вимірювачу, студенти дізналися зріст поважної гості.

Після знайомства зі розробками студентсько-викладацького колективу вишу, віце-прем’єр-міністр мала зустріч зі студентами. Під час якої зазначила, що перетворення, які нам пропонує Угода про асоціацію з ЄС насамперед мають відбуватися всередині країни, в кожній галузі.

Після спілкування зі студентами Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у нараді фахівців Державного науково-випробувального центру та промисловців Чернігівщини. Мова йшла про перехід українського війська та його озброєння до стандартів НАТО. Втім, деякими успішно випробуваними видами зброї та армійськими девайсами, які мало чим поступаються європейським чи натівським зразкам, у центрі можуть похвалитися вже сьогодні.

Одним з військово-транспортних досягнень випробувачі називають машину для патрулювань та охорони блокпостів «Козак», яка була створена в кооперації з європейським колегами. В «Козаку» немає жодної деталі російського виробництва.

Але поряд з успіхами, кажуть випробувачі, в сфері розробки і виробництва товарів військового призначення є й чимало проблем і найбільша з них нестача спеціального сертифікованого лабораторного обладнання і випробувальних полігонів.

Таким чином військові випробувачі вважають за необхідне, як мінімум, створити на базі існуючого ДНВЦ єдиний лабораторний центр. Який буде оснащений за стандартами ЄС і НАТО та за ними ж проводитиме дослідження в інтересах всіх силових структур.

«Сівер-центр»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации