Ветерани міліції згадують, як були у хімрозвідці після вибуху на ЧАЕС (відео)

09:29, 27 апреля 2016

Город.Сн
З жахом Чорнобильської катастрофи пов’язані долі тисячі українців. Одним із перших на приборкання ядерного лиха в квітні 1986 року направили підрозділи МВС.Всього у Чорнобильські зоні несли службу більше тисячі правоохоронців області. Олександру Супруну, на той час лейтенанту міліції, довелось побувати там два рази. Олександр Супрун, ліквідатор аварії на ЧАЕС: «Потому что некому было ехать, никто не хотел, уже все поняли. У нас главные ворота выезда с Украины был Борисполь, вот там были ворота полностью открыты и все убегали из Украины, кто как мог».

Здебільшого міліціянтів кидали на небезпечні роботи – в хімрозвідку. Олександр Супрун: «Нам дали УАЗик, дали несколько дозиметров, два человека и мы колесили где только могла проехать машина, чтобы к вечеру дать данные нашим руководителям, где, на какой зоне сколько рентген».

Радянський Союз не був готовий до подібної надзвичайної ситуації і в самий епіцентр міліціянтів відправляли фактично голіруч. Олександр Супрун: «Ни масок нам не давали для защиты, ничего не было. Это так честно и откровенно – ничего не было. В общем, молодежь, не желаю вам этого видеть, не надо».

Напередодні 30-ї річниці Чорнобильської трагедії співробітники головного управління національної поліції згадували тяжкі травневі дні 86 року.

Міліціянтів-ліквідаторів ЧАЕС відзначили відомчою нагородою та подякували за те, що вони попри ризик вгамували ядерного монстра. Нажаль багато ліквідаторів вже пішли з життя, присутні пом’янули їх хвилиною мовчання.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации