Випускний у військовослужбовців та членів їх сімей (відео)

22:42, 16 декабря 2016

Город.Сн
«Найкращий патріотизм – це професіоналізм», - такої спільної думки дійшли учасники проекту «Україна-Норвегія», покликаного допомогти військовослужбовцям адаптуватися у цивільному житті. Протягом трьох місяців військові, учасники АТО та члени їх сімей навчалися на курсах з професійної підготовки, по закінченні яких отримали відповідні дипломи. Їх урочисте вручення відбулося в актовій залі Чернігівського національного технологічного університету, адже саме на базі цього вишу слухачі курсів і отримували знання.Чернігівський національний технологічний університет став одним з чотирнадцяти вишів України, де реалізується один з наймасштабніших в нашій державі міжнародних проектів – «Україна-Норвегія». В його рамках проводять професійну перепідготовку військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей. Ханс Петтер Мідттун, військовий аташе Норвегії в Україні: «Я 34 роки в армії, тому добре розумію: для того, щоб бути успішному в цивільному житті, необхідно отримати ту освіту, яка буде визнаватися, і яка буде дуже потрібною і актуальною саме на той час, коли військовослужбовець звільнюється». Сергій Шкарлет, ректор ЧНТУ: «Для військовослужбовців, які пройшли АТО, для членів їх родин, дуже важливо відчувати себе в рамках соціалізації, в рамках того, що вони потрібні, про них не забули, вони розширюють професійні якості і можливості адаптації до того мінливого і бурхливого життя цивільного, яке є сьогодні поза межами АТО».

Після проходження 500-годинних курсів 33 учасники проекту отримали відповідні дипломи. Ректор технологічного університету Сергій Шкарлет відзначає: усі слухачі дуже відповідально ставилися до занять і продемонстрували високий рівень підготовки: «Я би поставив їх у приклад кожному зі студентів, які принаймні знаходяться в певних тепличних умовах і максимально зобов’язані рівнятися на військовослужбовців, так само відвідувати заняття, як вони. А абсолютно спільної думки ми дійшли, що сьогодні найкращий патріотизм – це професіоналізм».

Самі ж слухачі курсів дякують за високий професіоналізм та ґрунтовні знання викладачам. Дружина відставника МВС Марина Осипенко каже, жодного разу не пожалкувала про участь в проекті. Марина Осипенко, учасниця проекту «Україна-Норвегія»: «Из этого проекта я поняла, что учиться никогда не поздно, а даже необходимо. И что у каждого должна быть цель, к которой нужно стремиться и достигать её. Я староста группы и в ней я самая взрослая, но тем не менее, учась на этих курсах, я помолодела на 10 лет».

Щоб кваліфіковані фахівці не виїжджали за кордон, їм потрібна достойна робота в Україні, завдання обласної влади – допомогти випускникам курсів працевлаштуватися на Чернігівщині. Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «Це люди, які розумні, це еліта, і якщо вони не знайдуть в Україні, в області, вони будуть шукати можливість виїхати до західної Європи, і ми розуміємо, що Норвегія також потребує цих людей. Ми зі своєї сторони сьогодні, на жаль, не можемо їх працевлаштувати, ми можемо рекомендувати директорам підприємств, які мають іноземні інвестиції в області, і ми будемо рекомендувати цих людей».

«Сівер-центр»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации