Ліквідовано незаконне звалище люмінесцентних ламп

12:58, 15 листопада 2016

Чернігівський Монітор
знак стоп

Ліквідовано несанкціоноване звалище люмінесцентних ламп, що було виявлено у жовтні поблизу с. Змітнів Сосницького району.

Ліквідовано несанкціоноване звалище люмінесцентних ламп, що було виявлено у жовтні поблизу с. Змітнів Сосницького району. Як поінформували у Державній екологічній інспекції в області, 14 листопада усі лампи завантажили та вивезли за межі району. За даними інспекції, це зробили представники фірми, з вини якої виникло звалище.

У них є договір на утилізацію цих небезпечних відходів із спеціалізованим підприємством у м. Кропивницький.

У середині жовтня поблизу села Змітнів Сосницького району Чернігівської області було виявлено несанкціоноване звалище відпрацьованих люмінесцентних ламп. Лампи (за попередніми підрахунками, близько 35 тис. шт) невідомі вивантажили обабіч дороги.

Під час перевірки виявити осіб, що допустили вказане правопорушення не вдалося, але на картонних упаковках ламп зазначені адреса, назви та номери навчальних закладів міста Києва.

Державна екологічна інспекція області направила листи до Сосницької РДА, Менського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області та Управління ДСНС у Чернігівській області з вимогою вжити невідкладних заходів щодо ліквідації цих відходів.
Прокуратура області відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля).

Відпрацьовані люмінесцентні лампи відносяться до промислових відходів I класу (класифікуються як надзвичайно небезпечні відходи) та створюють загрозу для навколишнього природного середовища, життя і здоров’я людей. Екологи оцінили збитки від даного звалища у майже 80 тис. грн.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации