Працівників єдиного в Острі дитячого садочка можуть лишити без заробітної плати?

10:10, 07 листопада 2016

ПіК

В Остерський дошкільний навчальний заклад "Оленка" щодня сходяться діти з усього міста, бо він тут єдиний. Жителі Остра розповідають, що не так давно у них функціонувало чотири дитячих садочки. Чому закрили решту - не знають, але факт залишається фактом: у місті, де понад сім тисяч жителів, є лише одна "планета дитинства". Налічує вона 210 дітей. А про веселе дозвілля та смачні обіди для малечі дбають 42 працівники. Та. як виявилося, люди, які щодня піклуються про найдорожчий скарб усіх батьків і майбутнє нашої країни, можуть залишитися без заробітної плати.

Стаття 89 Бюджетного кодексу України говорить: до видатків, що здійснюються з районних бюджетів, належать видатки на дошкільну освіту. Так і було. Доки в районі були кошти - з оплатою праці вихователів та інших працівників Остерського дитячого навчального закладу не було жадних проблем. Потім гроші вичерпалися і «Оленку» під своє криго взяли депутати міста, які виділили на заробітну плату з позапланових надходжень до бюджету понад вісімсот тисяч гривень. До січня 2015 року у нас усе було простіше. Нам виплачували зарплату з місцевого бюджету. - розповідає завідувачка дитячого закладу Вікторія Перимбаєва - Потім фінансувала перевели на райок За півроку з нами розрахуватися і попередили. що грошей немає, та порадили звернутися до міського голови. До речі, більшість міських керманичів уже давно підписали угоди підтримки дошкільних закладів і взяли їх фінансування на себе. Ми звернулися до депутатів у міську раду. Вони не відмовили і нам виплатили за дез місяці (серпень і вересень) 861 тисячі 60 гривень. А потім повідомили, що кошти в бюджеті вичерпано і за жовтень зарплати не буде. Мовляв. просіть знову в районі".

В Остерській міській раді не заперечують цього факту, але розповідають, мовляв, півроку працівники - Оленки-жили ив шоколаді: виписували собі премії щомісяця і таким чином витратили всі кошти, передбачені на рік. Тепер бідкаються. що ані в місцевому, ані в районному бюджеті грошей нема.

Перший заступник Козелецької РДА Юрій Заславський з іншої тонки зору сханює ситуацію: "Люді? зарплату отримають. - запевняє чиновник. - Можливо, не одразу... Частинами, але все одно отримають. Будемо якось вирішувати. Остерські депутати, як і гли. ще не знають, скільки їм надійде коштів за рахунок перевиконання доходно! частини бюджету. Щомісяця в "ручному" режимі розподіляються ці Еидатки. Чи з районної, чи з місцевої казни, а. можливо, і 50 на 50. але у працівників дитячої установи зарплата за жовтень, листопад і грудень буде".
Автор: Сніжана Божок, "Чернігівщина" №44 (601) від 3 листопада 2016, gorod.cn.ua

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации