Міськрада прокоментувала заяви Антимонопольного комітету щодо тролейбусів

10:11, 10 августа 2016

ПіК

5 серпня КП “Чернігівське тролейбусне управління” через процедуру закупівель ProZorro оголосило новий тендер на придбання 10 тролейбусів. Після чергових заяв Антимонопольного комітету та матеріалів у ЗМІ заступник міського голови Олександр Ломако тезово прокоментував ситуацію: 1. Переможець тендеру на закупівлю тролейбусів ТОВ «Спільне підприємство «Янікс» - офіційний дилер фірми «Белкомунмаш» в Україні. По білоруським законам не можна продавати без 100% оплати наперед. Питанням пошуку обігових коштів займається дилер. 2. Чому в тендері, який оголосили в ЧТУ, не брали участь українські кампанії, крім “Літану”? Відповідь дуже проста. Вони всі тісно спілкуються між собою та знають порядок цифр, які та чи інша кампанія виставляє на тендер. Сума близько 4 млн виявилася для них абсолютно нецікавою. 3. Білоруська кампанія ТОВ «Внешагрогруп», яка брала участь в тендері - фірма, яку запропонував «Белкомунмаш». Очевидно, що це їх право - обрати кампанію, задача якої не допустити зриву тендерної процедури. 4. Рішення про контракти з 25-ма проданими тролейбусами приймав тендерний комітет.

Його аргументація зрозуміла – такі закупівлі краще робити в серійного виробника тролейбусів, який буде їх реально виготовляти, а не збирати з доступних елементів. І це наше право, ставити вимогу до серійності виробництва! У той же час, міська рада має кілька запитань до представників Антимонопольного комітету, на які вони так і не надали відповідь: Чому, найнижча ціна, яка була запропонована на тенер, вами відхилена, хоча ви мали всі законні підстави визнати тендер таким, що відбувся? Якби тендерний комітет відхилив найижчу ціну та визнав переможцем вищу позицію - ваші дії можна було б розцінити як спробу захистити справедливість. Але тут ситуація виглядає зовсім по-іншому. Знайшовши законні підстави, ви скасували результати тендеру, хоча могли б цього і не робити. Мали для цього всі підстави, в тому числі, лист від «Літану», який відкликав свою скаргу. Результат - Чернігів лишається ще кілька місяців без нових якісних тролейбусів і не факт, що наступного разу ми зможемо купити їх дешевше, ніж пропонував реальний переможець тендеру. Якщо це приклад принципової державницької позиції - у нас більше немає запитань до Антимонопольного комітету України… P.S. І останнє. У своїх заявах представники АКУ обурюються тим, що чернігівська влада вела переговори з «Літаном» з Дніпра, в результаті яких вони відкликали свою скаргу. Хочемо повідомити, що під час цих переговорів міський голова Владислав Атрошенко вдавався до досить простих, але зрозумілих аргументів: «Ви програли тендер не тому, що хтось цього хотів, а тому, що запропонували вищу ціну.

Для громади Чернігова економія в 9 млн грн, яку ми отримуємо - значні кошти. Ми просимо вас не працювати над тим, щоб визнати результати тендеру недійсним, адже це несправедлива позиція. Працюйте над собівартістю, пропонуйте нижчу ціну та беріть участь у наступних тендерах в Чернігові. Це не останні тролейбуи, які купує наше місто». На відміну від Антімонопольного, виробник з Дніпра почув наші аргументи та відкликав скаргу. Щоправда, це не стало причиною для її відхилення АМКУ, який все одно скасував результати тендеру. Ми оголосили новий. Сподіваємося, що недобросовісна конкуренція та часто недержавницька позиція не завадять чернігівській громаді мати якісний транспорт… Нагадаємо, що тендер на закупіслю нових тролейбусів в КП “Чернігівьке тролейбусне управління” відбувся 10 червня. Підприємство «Янікс» з м. Луцька запропонувало тролейбуси «Бєлкоммаш» моделі 321 за ціною 3 млн 899 тис. грн з ПДВ за один тролейбус. Воно було визнано переможцем закупівлі. Підприємство ТОВ «Внешагрогруп» з м. Мінська (Білорусь) - тролейбуси тих же моделі та виробника за ціною 4 млн 800 тис. грн за 1 тролейбус. Обидва ці підприємства надали документи про те, що вони є офіційними дилерами «Бєлкоммаша». Підприємство «Літану» з м. Дніпропетровська пропонує тролейбуси «Дніпро Т 203» за ціною 4 887 тис. грн. В серпні Антимонопольний комітет України зобов’язав ЧТУ відмінити процедуру закупівлі.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі, за повідомленням Чернігівської міської ради

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации