Як вшановували Михайла Коцюбинського у Чернігові

15:26, 19 сентября 2019

«Хвилина розпачу» – трошки сумна і в той же час світла мелодія Миколи Лисенка супроводжує урочисті заходи, які відбуваються біля могили Михайла Коцюбинського з нагоди 155-річчя з дня народження класика української літератури. У Чернігові він прожив 15 років і саме тут написав найвідоміші свої твори.До могили письменника на Болдину Гору прийшли посадовці та пересічні чернігівці, дорослі та зовсім юні. Знайомство з творами класика у них ще попереду. А сьогодні вони з квітами повноцінні учасники дня пам’яті.

Правнук Михайла Коцюбинського надзвичайно дбайливо зберігає історію свого прадіда. Свого часу, каже Ігор Коцюбинський, який досліджує творчість класика, радянська влада з нього намагалася зробити революціонера, хоча він ніколи їм не був. При цьому ця надзвичайно толерантна та інтелігентна людина у своїй «Фота моргані» написала наступні рядки: «Зведись, народе, простягни руку на свою правду. Як сам не візьмеш, ніхто не дасть».

Під час урочистих заходів згадували письменника, цитували його твори і йому присвячували музику. Так, капела бандуристів імені Остапа Вересая на честь Михайла Коцюбинського виконала пісню про український прапор. Музиканти її відродили.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів» Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации