Єдиний випускник цього року у Плоскому Носівському районі: чого не вистачало Роману Сінченку (відео)

19:11, 24 мая 2019

Останній дзвоник для одного випускника. Одинадцятикласник Роман Сінченко залишився єдиним учнем 11-го класу в Плосківському навчально-виховному комплексі Носівського району.Одинадцятикласник Роман Сінченко востаннє збирається до школи. У рюкзак замість підручників кладе подарунки для одинадцяти першокласників. Випускник сьогодні у школі він єдиний.

Роман Сінченко, випускник: «Це розмальовки, потім фломастери, щоб їх розмальовувати».

У п’ятому класі з Романом вчилося четверо дітей. До 11-го хлопець дійшов один. Каже, про своє рішення залишитися у школі не шкодує.

Роман Сінченко, випускник: «Мені було вигідніше тут довчитися цей рік і потім вже кудись йти. Більше уваги приділяють, тільки ти один сидиш. Ти більше забираєш з уроку. На кожному уроці питали мене. Було таке, що я не підготовлений був, але одразу розуміли, що я не підготовлений і не мучили мене».

Лідія Сінченко, мама випускника: «Я йому пропонувала – давай підемо вчитися. Сказав: не хочу, буду сам, але нікуди не піду. Значить, він так вирішив - отримати атестат і піти далі. І я його в цьому підтримала».

Через відсутність однокласників самотності не відчував, каже хлопець, бо дружив з усією школою. Прогулювати уроків не хотів та й не міг, бо це було б дуже помітно.

Роман Сінченко, випускник: «Ні, мене завжди помічали. Я не прогулював школу. За рік, може, 5 днів пропустив».

У школі Роман вчився добре, нині готується до ЗНО. Майбутню професію обиратиме, коли отримає його результати.

Роман Сінченко, випускник: «Плани тільки в Київ».

Чого не матиме цей поки що школяр – випускного вечора. Та через це, каже, не засмучується.

«Я і в 9-му класі не хотів відзначати. Бо ми з моїм однокласником колишнім, Владіком, думали взагалі на рибалку поїхати на випускний і все. Але в нас були дівчата, троє штук аж, і вони захотіли випускний. Як камінь з плечей, що немає нікого. Це мінус одна проблема».

Турбот додалося батькам, каже Лідія Сінченко, бо випускник у хаті – це великі переживання.

Лідія Сінченко, мама випускника: «Куди його прилаштувати, куди піде навчатися, які в нього будуть бали ЗНО. На що ми зможемо реалізувати його знання, його задуми, його побажання. Все це, звичайно, дуже великі хвилювання. Хоче багато, і це встигнути, і це зробити, і бути багатим і успішним, і дуже гарним, і щоб все було. І старша дитина таке каже, і менша. Як ми виростемо, розбагатіємо, то ви буде жити без господарства і без городів. Хочуть, щоб ми жили, ну, тільки для них, мабуть».

Дорогою до школи, без батьків, Роман зізнається – в останній рік навчання не вистачало … уваги дівчат.

Роман Сінченко, випускник: «Це не дуже актуальне питання було, тому що їх тут просто нема».

Біля шкільного двору свого єдиного випускника зустрічає класний керівник Ніна Ярош. Жартує – у її 11 класі явка завжди була або стовідсоткова, або нульова.

Ніна Ярош, класний керівник: «Кожен урок він знає, що він приходить і вчитель з ним новий матеріал, домашнє завдання, практична робота, лабораторна, контрольна. Він сам віч-на-віч з учителем. Я думаю тут великий плюс. Звичайно погано, що кількість менша годин, але ж у нього є час для індивідуального заняття. Те, що ми посіяли, я думаю він пожне і матиме добрі врожаї. Рома – дуже старанний учень. Такий, з якими важко розлучатись».

Після всіх приготувань Романа викликають на останню в його житті шкільну лінійку. Тут всі прощальні сльози - йому.

Валентина Слісаренко, перша вчителька: «Колись, 11 років назад, ти прийшов маленьким хлопчиком до першого класу. Тебе привела мама, такого невпевненого, такого маленького сором’язливого школярика».

Ніна Бувайлик, директор: «Я сьогодні хочу побажати, щоб здійснилися всі твої мрії. Щоб усіх вершин, яких ти хочеш досягти – ти досяг».

Лідія Сінченко, мама випускника: «А нам усім нехай щастить і миру нам над головою».

У Плосківському навчально-виховному комплексі - 82 учні. До першого класу в наступному навчальному році піде 11-ро дітей. Останній дзвоник лунатиме знову для одного випускника.

UA: Чернігів

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации