Починали зі скандалу, а завершують гучним вогнем (відео)

22:59, 22 июня 2016

Город.Сн
На Чернігівщині на базі першої окремої танкової бригади тривають наймасштабніші в історії незалежної України тактичні навчання, в яких задіяні 1100 бійців резерву. Нагадаємо, ще тиждень тому 1800 чоловік зібрали у Гончарівському, де дислокована військова частина. Резервістам тривалий час довелося просидіти під парканом у військовому містечку, дехто вживав спиртне і вбивав час у бійках. Відео з-під стін частини бачила вся Україна. А сьогодні, після п’яти днів навчань, журналісти приїхали на полігон, аби побачити, чи відбулося бойове злагодження бійців 1-ї танкової і резервістів.Противник порушив Мінські домовленості і українські військові мають зупинити наступ – це легенда, за якою розгортався другий етап бригадних тактичних навчань на полігоні поблизу селища Гончарівське. Лави 1-ї танкової бригади на десять днів поповнили 1100 бійців резерву. До навчань залучені всі три дивізіони бригади. Контрактники поруч з резервістами. Останні – військові з досвідом, здебільшого колишні АТОвці.

Сергій Маленко, командир 1-ї окремої танкової бригади: «Всі завдання виконані, незважаючи на стислий термін проведення навчань, але до оперативного резерву в першу чергу зараховані військовозобов’язані, які мають досвід АТО, проходили службу в бойових військових частинах. Це перша, друга, третя, четверта хвиля мобілізації».

Сьогодні всі діяли злагоджено, без серйозних збоїв, каже командування навчань. Але починалися вони зі скандалу. Під стінами військової частини п’яні резервісти влаштували бійку. З ситуацією тепер розбираються компетентні органи. В Генштабі запевняють – ведеться службове розслідування, винних притягнуть до дисциплінарної відповідальності.

Олександр Локота, командувач військ оперативного командування «Північ»: «Повинні були залучити рівно стільки скільки зараз не вистачає в бригаді до штату повного. Це цифра порядку 2000 чоловік.».

Михайло Щербина, начальник ГУ оборонного планування Генштабу ЗСУ: «Головне результат цих зборів для мене, як для керівника служби резервів, те, що всі резервісти прийшли. Прийшли добровільно. І головне питання, яке вони задавали, — чому нас не взяли. Я намагався роз’ясняти їм всім, приносив вибачення, що дехто спочатку не зрозумів завдань цих зборів, що не всі лишаються на всі десять днів. Наступні збори, якщо вони будуть проводитись безумовно військовим комісаріатам будуть поставлені завдання залучити в першу чергу тих військовослужбовців, які не змогли пройти участь у цих зборах».

Резервісти з другого дня навчань виконували стрільби. П’яниць на полігон не допустили.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Свиня завжди найде грязь». Тому люди були призвані на військовий збір і є питання до військової дисципліни цих людей. Тому буде відповідно проведено розслідування, дана оцінка і за результатами цих розслідувань буде поінформовано громадськість».

Минулі помилки враховано. Бійців цього разу відбирали за спеціальностями. Аби снайпер не став сапером.

Олександр Локота, командувач військ оперативного командування «Північ»: «Особливість цих зборів, що військовослужбовці з резерву, по-перше їх можна призвати тільки під час загальної мобілізації, тому вони прийшли наполовину добровільно, але вони вже прийшли підготовлені. Основна мета цих зборів була взяти особовий склад екіпажів, саме розрахунків, а не просто скажемо так, стрілків і автоматників».

Бригада укомплектована стовідсотково. За перші три дні навчань бійці узгодили свої дії і показали злагоджену роботу на всіх видах техніки.

Сергій Маленко, командир 1-ї окремої танкової бригади: «Стріляли з танків, з озброєння БМП, зі стрілецької зброї, з зенітних самохідних установок «Тунгуска», з реактивної артилерійської техніки. Техніка працює добре, вона вчасно відремонтована.».

В цивільному житті – начальник зміни на виробництві, в армії – командир бойової машини. Руслан Хрущ за освітою артилерист, але, попавши під мобілізацію, став піхотинцем.

Руслан Хрущ, резервіст: «Пройшов Дебальцево, Попасне, Золоте, а тоді вже був у тилу. Був у піхоті, зараз в артилерії».

Приїхавши до Гончарівського, Руслан зустрів біля КПП чимало побратимів. Ситуацію тижневої давнини оцінює спокійно. Каже, у резервістів зараз висока мотивація, до вишколу підійшли серйозно.

Руслан Хрущ: «Багато було людей. Була велика суматора. Люди втомилися і десь розпочалось… щось може між собою не поділили. А так всі хто тут є нормальний колектив, нормально один до одного ставимося».

Першочергове завдання – аби за три доби резервісти змогли діяти у складі бригади – досягнуто. Військові переконані: в разі загострення ситуації вони оперативно зможуть дати відсіч ворогу.

«Сівер-центр»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации