Цьогріч на Чернігівщині планується освоїти 172 млн грн. Хто і в який спосіб розпоряджатиметься грошима? (відео)

20:40, 22 июня 2016

Город.Сн
Початок будівництва дитсадка на Масанах у Чернігові, ремонт водонапірної башти у Куликівці, будівництво підвідного газопроводу до села Отрохи на Козелеччині — держава взялася за соціально-економічну сферу Чернігівщини. Принаймні, про це заявляють у департаменті житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури. Цьогоріч область планує освоїти більше 172 мільйонів гривень з державного бюджету. Тож хто і в який спосіб розпоряджатиметься державними мільйонами — далі у сюжеті.Цьогріч держава має інвестувати у Чернігівщину більше 172 мільйонів гривень, що на 30% більше, ніж торік. Про це заявив директор департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури Юрій Євтушенко. Зокрема, йдеться про реалізацію проектів Фонду регіонального розвитку. Але кошти цьогоріч надходитимуть не лише через фонд.

Юрій Євтушенко, директор департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації: «За програмою Державного фонду регіонального розвитку, області передбачено 91,8 мільйонів гривень. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій очікується на рівні 49,1 мільйонів гривень. Субвенції на створення інфраструктури об’єднаним територіальним громадам —31,7 мільйона гривень».

Щоправда, загальна сума фінансування проектів реконструкцій та добудов, представлених Чернігівщиною, поки що трохи нижча від анонсованої, — трохи більше ніж вісімдесят чотири з полововиною мільйони. А все тому, що урядова комісія затвердила до виконання лише 64 із сімдесяти проектів, поданих Чернігівщиною, решта відправлені на доопрацювання.

Що ж стосується затверджених проектів, то третина виділених грошей підуть на приведення в належний стан медичних закладів області. Близько 35 мільйонів витратять на 28 шкіл та п’ять дитячих садочків. Однак на побудову нових дошкільних закладів в цьому році розраховувати не варто. На відкриття у Чернігові дитсадочка по вулиці Коцюбинського – можливо, а от на Масанах хіба що роботи розпочнуться.

Сергій Ситник, заступник директора департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації: «Один із об’єктів, який є суттєвий для міста Чернігова, — це Масани, дитсадок, але він у цьому році не зможе бути відкритий. Тому що там по термінах і по обсягах, які необхідно фінансувати… Частково — вісім мільйонів — це з Державного фонду регіонального розвитку і частково місто. Вони планують збільшити суму фінансування також до 8-10 мільйонів. Але це буде тільки початок».

Також на цей рік заплановано провести ремонтні та відновлювальні роботи на 7 об’єктах сфери культури, на 3-х — соцзахисту.

Що ж стосується коштів виділених територіальним громадам, то 10,5 мільйонів вже надійшли на рахунки об’єднань, пройшов і перший авансовий платіж розміром у 500 тисяч. А те, як ітиме їх освоєння, покаже час.

«Сівер-центр»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации