Активісти відстоювали права учасників бойових дій на безкоштовний проїзд

16:25, 14 июня 2016

Общество

14 червня, активісти громадських організацій «Антикорупційний рух Валентина Наливайченко», «Щит 41» провели акцію «Перевезення бійців АТО на Київ - знай свої права». Як повідомили організатори, подібні акції в рамках проекту «Армія Честі», одночасно проводяться ще в восьми містах України

Учасники бойових дій на Донбасі скаржуться, що їхні права, які зазначені в 12-й статті Закону України Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту, згідно яких вони мають право на безкоштовний проїзд, суворо порушуються. Приватні перевізники відмовляються під різними приводами виконувати даний Закон.

Більше місяця тривало протистояння між перевізниками та учасниками АТО. У Чернігові була створена ініціативна група по врегулюванню цього конфлікту. Після тривалих обговорень і дискусій, багато маршрутники нас підтримали, а з незгодними, ми вирішили діяти в такий спосіб. Ми роздрукували Пам'ятку, як повинен вести себе будь-який воїн АТО, якому відмовили в праві на пільгове перевезення.

зазначила активістка Оксана Голубова.

Громадські активісти роздавали пам'ятки, кріпили їх в маршрутках і на всіх чернігівських відправленнях маршруток до Києва.

Як зазначено в пам'ятці, учасник бойових дій повинен мати при собі посвідчення УБД і квиток, отриманий в касі автостанції. У разі відмови на законне право в пільговому перевезенні, повідомити про це за номером 102 і не залишаючи транспортний засіб чекати прибуття екіпажу Патрульній поліції. Бажано при цьому записати відмову на аудіо або відео і контактні дані свідків. Після прибуття Патрульній поліції, написати письмову заяву.

Згідно Закону України «Про автомобільний транспорт», безпідставна відмова в перевезенні пасажирів, тягне за собою штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации