Ініціативна група запропонувала правовий механізм компенсації міжміських перевезень учасників АТО

16:00, 07 июня 2016

Ініціативна група, створена місяць тому, знайшла правовий механізм вирішення проблеми міжміських перевезень учасників АТО, як на Чернігівщині, так і в Україні загалом.

Про це повідомили учасники ініціативної групи під час прес-конференції в прес-залі ресторану «Градецький» в Чернігові.


Учасники прес-конференції нагадали, що учасники АТО мають їздити безкоштовно, бо це регламентується законами про автомобільний транспорт та про соціальний захист ветеранів війни.

Однак закони намагаються обмежити, а відповідального за компенсацію витрат перевізникам не існує.


Координатор громадської організації «Антикорупційний Рух» та проекту «Армія Гідності» Володимир Березинський повідомив, що ініціативна група направила лист уряду, в якому вимагає призначити відповідального за виплату компенсацій перевізникам і умову їх виплати. Це буде підставою для судових позовів у разі невиконання виплат.

Він поінформував, що на засіданні Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації її голова Вадим Антошин намагався провести незаконне рішення про обмеження згаданих законів, зокрема встановлення кількості учасників АТО, яких перевозять за один рейс.

Приватний перевізник Владислав Горбик повідомив, що на проданих квитках на автовокзалах для учасників АТО вказаний його особистий номер телефону і проблем з відмовою бійцям немає. «Мені було б вигідніше, аби кількість пільговиків була меншою, але закон є закон», – сказав він.

Учасник АТО Володимир Шинкаренко підкреслив, що будь-якої правової норми, яка обмежує кількість учасників АТО для перевезення, зокрема, на маршруті «Чернігів-Київ» зараз не існує.

Учасники прес-конференції висловили жаль з приводу відсутності на прес-конференції представника Національної поліції, якого було запрошено на прес-конференцію, і які мають прибувати на виклик в разі конфліктної ситуації.

Начальник управління Державної служби України з безпеки на транспорті у Чернігівській області Василь Петришин повідомив: «У разі відмови від перевезень учасників АТО ми складаємо акти на перевізників, щоб притягнути їх до адміністративної відповідальності».

Керівник громадської організації «Антикорупційний Рух» та проекту «Армія Гідності» Оксана Голубова запросила всіх зацікавлених у вирішенні проблеми долучитися до роботи, щоб вирішити її, як на рівні Чернігівщини, так і України.

Завідувач сектору Чернігівської області Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Альберт Черешко: «Проблема всеукраїнського масштабу, тому я пропоную розмістити у всіх транспортних засобах інформацію про відповідальність перевізників і права учасників АТО на перевезення. В разі відмови від пільгового перевезення, боєць повинен повідомити про час, місце, транспортний засіб і його номер до Національної поліції і Державної служби України з безпеки на транспорті у Чернігівській області».

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации