Чернігівці змушені погоджуватися на встановлення загальнобудинкового лічильника газу?!

16:50, 11 октября 2016

Экономика

Жодна законодавча норма не передбачає встановлення квартирних приладів обліку газу побутовому користувачеві. А ті чиновники, які кажуть інакше, просто маніпулюють суспільною свідомістю або просто не бажають вивчати закон.

У цьому переконана голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова

Вона підкреслює, що, встановлюючи загальнобудинкові лічильники, «Чернігівгаз» не порушує права споживачів. Натомість компанія просто виконує свою роботу у рамках затверджених Кабміном та Нацкомісією документах.

Втім, не всі мешканці Чернігова згодні з тим, щоб у ніш багатоповерхівках з’являвся спільний лічильник газу. Саме тому газорозподільна компанія вже отримала декілька десятків заяв, у яких чернігівці відмовляються від загальнобудинкового лічильника.

У такий ситуації, - переконує Ярова, - вони змушені будуть або не постачати газ до таких будинків, або постачати його по верхній планці норми. Чернігівцям, мовляв, вигідніше погодитися на встановлення лічильника.

Зауважимо, що загально будинкові лічильники встановлюються лише у багатоквартирних будинках, де споживачі використовують тільки газові плити (відповідне рішення прийняла НКРЕКП).

Це обумовлено тим, що такі абоненти споживають небагато газу, тож установка квартирного лічильника виправдає себе лише через декілька років. А от встановлення індивідуальних лічильників у кожній квартирі для таких абонентів не виправдане.

Сьогодні в Чернігові вже 148 будинків отримали ці загально будинкові прилади. Вони обраховують загальну кількість спожитого природного палива та порівну ділять між усіма мешканцями будинку.

А у випадку, коли в будинку мешкають люди, що мають у квартирі індивідуальні лічильники, то їх показники віднімаються від загально нарахованих.

Як будуть нараховуватися платіжки тим, хто відмовиться від газальнобудинкового лічильника?

Якщо мешканці будинку вирішать відмовитися від загально будинкового лічильника, то «Чернігівгаз» змушений буде обліковувати їх багатоповерхівку по максимальних лімітам.

Тобто, якщо мешканці будинку мають газову плиту та центральне гаряче водопостачання, то вони сплачуватимуть вже не за 4,4 куб.м, а за 9,8 куб.м.

Якщо у квартирах є газова плита та немає централізованого гарячого водопостачання (є газовий водонагрівач), то у своїх квитанціях абоненти побачать рахунок за споживання за нормою 18,3 куб. м.

З січня наступного року їм взагалі буде вимкнено газопостачання, - підкреслив директор з капітального будівництва ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Нагорний.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации