Чернігівська міська рада не зможе дійти згоди у «сміттєвому питанні»?!

17:35, 29 сентября 2016

 Общество В Чернигове

Вже кілька день Чернігів лихоманить лише одне питання – чи насправді сміттярка у районі Масанів поповниться «культурним» шаром зі Львова?! Адже нещодавно міський голова Владислав Атрошенко заявив, що йому дзвонив «мер» Львова та просив допомогти «розгрібти» сміття.
Декілька днів тому чернігівська фракція «Самопомочі» спростовувала ці чутки.

Останніми днями містом ширяться розмови про те, що фракцією «Самопомочі», на черговій сесії буде подано проект рішення щодо ввезеня у місто сміття зі Львова. Голова фракції Володимир Зуб зазначив наступне: «Деякі місцеві політики, замість того, щоб шукати шляхи вирішення проблеми з переповненим чернігівським сміттєвим полігоном, починають придумувати «новини», розповсюджуючи неправдиву інформацію. Жодного проекту рішення ми не готували і, відповідно, вносити на розгляд сесії не збираємося».

Написав на своїй сторінці у Facebook член фракції «Самопоміч».

Разом із тим він звернувся до преси та попросив не поширювати інформацію яка нібито не відповідає дійсності. Але проект рішення зрештою депутатам був розданий.

львівське сміття чернігів
Втім, Атрошенко запевнив, що питання розглядатися нібито не буде. За словами міського керманича, служби міськради, мовляв, поспішили з цим, адже ще не відбулося обговорення з головами фракцій.

На сесії також лунали думки, що якщо до Чернігова будуть привозити львівське сміття, то мешканці мікрорайону Масани будуть перекривати їм дорогу.

Депутати «Опозиційного блоку» пропонували включити до порядку денного інше питання – про заборону ввозу сміття у Чернігів не лише зі Львова, а й з інших областей. Втім, сам Атрошенко постійно нагадував місцевим депутатам, що, мовляв, не слід псувати відносини з львівським міським головою, «бити його по щоках», бо потім буде соромно дзвонити йому та просити допомогти, коли у скрутне становище потрапить Чернігові. Позаяк пропозицію депутата Павла Вовка («Оппоблок») підтримало чотири фракції.

Нагадаємо, що напередодні, під час засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради, майже всі члени погодилися з необхідністю «підставити плече» культурній столиці Львова та приймати сміття, з яким вони не можуть впоратися самостійно. При цьому Чернігівська сміттярка також знаходиться у жахливому стані. Проти такого рішення виступив лише заступник міського голови Сергій Фесенко.

Логічно, що прохання приймати сміття зі Львова протягом 45 днів не відповідає інтересам жителів міста та лише посилить вкрай складну ситуацію на полігоні. Навіть Державна екологічна інспекція в Чернігівській області просить раду утриматися від рішення приймати сміття зі Львова.

Довідка. Сміттярка у мікрорайоні Масанів працює з 61-го року, її експлуатація мала тривати до 97-го року. Нині площа для відходів на полігоні практично вичерпана, при цьому там щороку розміщується понад 100 тис тонн відходів (загальний обсяг 5 млн т). За даними Львівської міської ради, щодня місто виробляє до 700 т сміття.

Оновлено о 17:55. Після довгих дискусій депутати ухвалили мораторій на ввійз сміття у Чернігів.

UserCommentAvatar

Децентралізація підвищує вимоги до професіоналізму посадовців місцевого самоврядування, адже ресурси та повноваження пропорційно збільшуються. Чи впораються місцеві очільники з викликами? Впораються, бо підвищують свій рівень і вчаться. Ось живий приклад - Школа місцевого самоврядування DESPRO. Так що "зрада" відміняється. Прорвемося!

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации