Чернігівці обстежили будинок Полторацьких, який влада планує віддати у приватні руки

11:20, 23 сентября 2016

В Чернигове

Чи приватизуватимуть будинок Полторацьких у Чернігові – має вирішити сесія Чернігівської міської ради. Але чернігівці, побоюючись, що історичний будинок придбають, щоб зруйнувати та побудувати там щось нове, звернулися до депутатського корпусу з проханням відкласти питання. Тим часом вони провели інспекцію будівлі.

Так, вчора, 22 вересня, члени Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури завітали до старої будівлі, щоб оцінити стан справ. При цьому вони залучилися підтримкою народного архітектора України Володимира Павленко та Мирослава Осташа.

У результаті чого вони виявили, що історична будівля по пр. Миру, 74 (біля готелю «Градецький»), що збудована буда ще у ХІХ ст. та належала сім’ї Полторацьких, у жахливому стані. Цією будівлею багато років вже ніхто не користувався, тому вона й занепадає.

Дах протікає, деякі балки прогнили, стеля в тріщинах, місцями провали, підлога майже зруйнована, та й стіни не у найкращому стані, - запевняє представник Громадського комітет захисту історико-культурного середовища Чернігова Сергій Черняков.

А колись цей будинок мав вишукане різьблення на карнизах та дверях будинку, ґанок – оздоблений кованим візерунком. Навіть веранда була оздоблена колонами з різьбленням. На подвір’ї був розташований сад з рідкісними деревами та квітами, які виростив лікар Полторацький.

Цікаво, що в аналогічній ситуації опинилася хатина філософа Григорія Сковороди (будинок є історичною пам’яткою місцевого значення, ХVІІІ ст.) в Харківській області. Втім, там селяни не дозволили знищити будинок, а навпаки, організували декілька толок, вивезли з подвір’я сміття, знищили бур'яни тощо. Нині тривають внутрішні ремонтні роботи, участь у яких беруть не лише інженери та будівельники, а й місцеві жителі, - розповідає Черняков.

Нагадаємо, що цей будинок потрапив до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, відповідне голосування мало відбутися на останній сесії Чернігівської міської ради у серпні. Втім, на прохання чернігівців питання було знято з порядку денного.

будинок полторацьких
будинок полторацьких
будинок полторацьких

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации