У Чернігові з’явиться чергова скандальна забудова

15:20, 16 сентября 2016

В Чернигове

Одноголосним рішенням члени виконавчого комітету Чернігівської міської ради дали старт початку будівництва багатоповерхівок у кварталі вул. Кільцева, Балицького та Багряного (за «Епіцентром»). Втім, на цій території також знаходиться артезіанська свердловина №76 та високовольтні лінії.

Хто та що буде зводити у районі вул. Кільцевій?

Компанія «Форест-3» орендувала у міської ради 2,3 га землі ще з 2009-го року, але за цей час будівництво так і не розпочала. Разом із багатоповерхівками компанія обіцяла збудувати й автоцентр та інші торгові будівлі. Ще 5 га землі з 2014 року орендувала компанія «Топаз», яка планувала збудувати торговий комплекс.

За інформацією правозахисника Олександра Гашпара, реєстраційні документи обох фірм містять одну й ту ж саму юридичну адресу. Того ж таки 2014 року керувати підприємствами став Олександр Розумовський, який одночасно є співзасновником київського ТОВ «Єврокон Полісся». Остання компанія намагалася також звести багатоповерхівку в «Кордівці».

За словами архітектора фірми «Потрал-М» та одночасно радника міського голови Тетяни Мазур, план будівництва передбачає зведення 10-ти та 16-ти поверхових соціальних будинків (загальна площа понад 85 тис м.к в.). У плані також зазначається й дитячий садочок та інші об’єкти інфраструктури (понад 10 тис м.кв.).

Мешканці мікрорайону Олександрівка проти будівництва, бо бояться ґрунтових вод

Попри те, що на цій ділянці розташована артезіанська свердловина та високовольтні лінії, а державні будівельні стандарти забороняють там проведення будь-яких робіт, профільні чернігівські служби дозволили зводити там житловий комплекс. Наприклад, комунальне підприємство «Чернігівводоканал» дозволяє будівництво, адже труби, що з’єднують свердловини, мовляв, можна перенести.

Зі свого боку водоканал попросив внести до Детального плану території план мереж водопроводу та енергопостачання свердловини, встановлення зон обмеження для їх обслуговування та сервітуту на ділянку, де розташовані мережі водозабору №3 «Бобровиця».

Але мешканці мікрорайону Олександрівка, що теж були присутні під час засідання виконкому, переконують, що рівень ґрунтових вод там дійсно високий, тож приватні будинки поблизу майбутніх новобудов будуть затоплені. Але Мазур запевнила їх, що такі проблеми вирішуються у робочому порядку, для цього потрібно буде лише встановити відповідні «бар’єри».

Правозахисники просять усунути порушення

А от правозахисник Олександр Гашпар зауважив, що проектанти нехтують цільовим призначенням земельної ділянки, яка у Генеральному плані міста має статус «комунального і сільськогосподарського призначення». Тож потрібно перекваліфікувати призначення землі під багатоквартирну житлову забудову.

Разом із тим представлений на засіданні виконкому план суперечить опублікованому на сайті міської ради.

Фактично виконком хоче вчинити протиправні дії проти громади міста, змінюючи Генеральний план міста шляхом затвердження Детального плану, який не відповідає основному містобудівному документу, а мав би, навпаки, лише уточнювати положення Генплану. Не кажучи про наслідки, які будівництво може мати для постачання питної води мешканцям міста, адже цим Детальним планом заплановано знищення артезіанської свердловини, і як воно вплине на стан підземних вод та інших свердловин водозабору «Бобровиця», важко передбачити.

Написав на своїй сторінці у Facebook Олександр Гашпар.

Втім, після того, як Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вислухав усі «за» та «проти», запропонував скорегувати лише розмір дитячого садочку та додав ще деякі об’єкти інфраструктури. Разом із тим він відмітив, що новобудови у будь-якому районі міста будуть комусь заважати. Тож зрештою члени виконкому одноголосно проголосували «за» будівництво.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации