Восьмикласники Чернігівської області забезпечені підручниками на 100%

16:30, 13 сентября 2016

 Экономика Общество

У шкільній програмі відбулися деякі зміни, а відтак, підручники також потрібно замінити на нові. Втім, з цим питанням як у Чернігові, так і в області справи неоднозначні. Якщо частину від загального обсягу підручників надруковано вже на понад 100%, то інші – зависли у повітрі.

Підручники для школярів Чернігівської області, що навчаються у 8-х класах, вже надруковані у повному обсязі. Загалом для восьмикласників надруковано 120% книжок, з урахуванням коливання кількості учнів у наступні роки.

Нині тривають логістичні роботи, а найближчим часом вони з’являться у школах області. Якщо у школі вашої дитини немає підручників для 8-го класу, то зверніться до місцевих управлінь чи відділів освіти, - рекомендує прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Втім, у школярів 4-х та 7-х класів справи кепські: з минулого року ці підручники мали друкуватися на умовах співфінансування (50% - державний бюджет, 50% - місцевий). Для цього освітню субвенцію розміром 1,6 млн грн було роздроблено та відправлено на місця.

Разом із тим на придбання навчальної літератури органам виконавчої влади та місцевого самоврядування було виділено додаткові кошти з місцевих бюджетів у сумі 1,3 млн грн. Тож нині підручниками учні 4-х та7-х класів Чернігівської області забезпечені на 80%.

Середній показник забезпеченості шкіл підручниками наступний:

  • Учні 4-го класу мають 71,87% підручників;
  • Учні 7-го класу — 72,58%.

Якщо ваша дитина навчається в інших класах, то підручники у школах мають бути.

Нагадаємо, що аналогічна ситуація склалася й в Чернігові, коли держава надрукувала свою частину підручників, а місцева влада – ні. Натомість Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звинуватив у цьому Міністра освіти і науку Лілію Гриневич. Але згодом чернігівська влада погодилася надрукувати книжки, яких не вистачає, коштом місцевого бюджету.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации