Директор чернігівського КП «Шкільне» спростовує інформацію щодо неможливості його участі у тендерах

09:00, 25 августа 2016

 Экономика В Чернигове

Інформацію про те, що КП «Шкільне» не може брати участі в торгах, спростовує його директор Андрій Тертилов. Він обурюється, називаючи таку інформацію «дешевою сенсацією». А щоб дати гідну відповідь таким закидам, пообіцяв взяти участь у новому тендері на харчування школярів, де його підприємство вкотре нібито переможе.

Про це він розказав журналістам чернігівської газети «Весть».

За словами директора комунального підприємства, цей тендер буде «гарячим», адже вони не збираються поступатися та будуть вимагати, щоб усі учасники торгів надавали повні пакети документів та відповідали всім умова торгів.

Втім, поки що діти все одно залишаються без гарячих обідів, адже торги потрібно було провести ще у груді минулого року. Втім, до цього нікому не було діла, адже Чернігів в черговий раз поринув у вирій виборчого процесу. Відповідно, торги відбулися тоді, коли на них було знайдено час – 17 березня.
Тертилов зауважує, що ці торги зірвали через інших учасників - ФОП Борисенко із Золотоноші (Черкаська обл.) та ТОВ «Ріко», документація яких не відповідала вимогам. Разом із тим перший написав скаргу до Антимонопольного комітету, хоча, мовляв, скаржитися не було на що.

У результаті цих перипетій, торги вкотре перенесено, тепер судний день припадає на 2 вересня. За прогнозами директора КП «Шкільне», у кращому випадку, гарячі обіди школярі молодших класів отримають 19-20 вересня. Все залежить від того, чи будуть брати участь у торгах недобросовісні учасники, - переконує Тертилов. Якщо вони будуть, то тендер перенесуть ще на місяць.

Тертилов також нагадує, що компанія-переможець має відповідати низці вимог, якими КП»Шкільне» може похизуватися.

Зокрема, переможець має бути готовий до того, щоб постачати до шкіл харчі маленькими партіями, тож, відповідно, мати сертифікований (погоджений з СЕС) склад та договори з постачальниками. Потрібно брати до уваги, що в Чернігові 32 їдальні та 25,5 тис дітей. Разом із тим до перших класів прийде ще 1,3 тис дітей.

Підприємство-переможець повинно мати у штаті 134 кваліфіковані працівники (у КП «Шкільне» їх 167), а кожен із них – санітарну книжку. Переможець також повинен мати досвід харчування дітей (у КП «Шкільне» його 13 років). А ще він має мати у своєму розпорядження обладнання (нині у кожній школі стоїть обладнання саме КП «Шкільне»).

За словами директора КП «Шкільне», у Чернігові він не бачить конкуренції, але якщо в тендері візьме участь компанія з великого міста, то доведеться «не солодко».

Тертилов має план й на випадок, якщо тендер не відбудеться, бо на нього зареєструється лише один учасник.

Тоді у мене буде пропозиція до Чернігівської міської ради перевести нас на пряме бюджетне фінансування, анулювати торги. І знову «але»: потрібно укласти договори з постачальниками через систему «Prozorro». Це швидко не зробиш. Для цього потрібно час.

Нагадаємо, що у червні Управління освіти зібралося розірвати договір на постачання харчів у місцеві школи комунальним підприємством «Шкільне». Такі дії були спровоковані перевіркою Антимонопольного комітету, в ході якої були помічені деякі порушення. Разом із тим днями начальник Управління освіти Василь Білогура нагадав, що цей інцидент та повідомив, що до у вересні школярі не отримуватимуть гарячі обіди.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации