Чернігівські енергетики закликають споживачів встановлювати двозонні лічильники та прати вночі

18:15, 15 августа 2016

 Экономика Общество

Якщо у час пік в кожній родині почнуть вмикати на одну лампочку менше, то ліміт споживання електроенергії буде дотриманий.

Про це повідомив заступник начальника інспекції Держенергонагляду в області Андрій Демченко під час брифінгу в Чернігівській обласній державній адміністрації.

На жаль, Об'єднана енергетична система Україна має значну ваду – добова нерівномірність навантаження на енергоносії. Так, пік навантаження припадає на ранок та вечір та провал навантаження вночі. Втім, майже рівномірне навантаження спостерігається лише вдень.

За словами присутніх на брифінгу енергетиків, споживання електроенергії потребує регулювання. Це можливо зробити лише двома способами. По-перше, здійснити дорого вартісну модернізацію обладнання на енергопідприємствах. По-друге, за допомогою заощадження та обліку електроенергії, що використовується.

Саме тому НКРЕ України пропонує гнучку систему тарифів для абонентів із двозонними та тризонним лічильниками. Таким чином регулятор збирається стимулювати домогосподарства зменшувати споживання електроенергії, адже з вересня тарифи на світло знову піднімуться.

Втім, встановивши вдома двозонні та тризонні лічильники, родини відчують значну економію. Для тих, хто матиме двозонний лічильник – тарифи будуть вдвічі менші. Разом із тим юридичні особи, які встановлять такий лічильник, отримають економію не світлі до п’яти разів. Про це повідомив заступник директора ПАТ «Чернігівобленерго» Олексій Тарарака.

Купувати пристрій доведеться власним коштом (близько 1200 грн), але його тарифікація здійснюється безкоштовно. Окупність, - за словами присутніх енергетиків, - лише півтора року. Такий лічильник можна спробувати придбати й скориставшись безвідсотковими кредитами за Програмою енергоефективності.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации