Прокуратура Чернігівської області просить губернатора звернути увагу на проблему незаконної рубки лісів

15:38, 15 августа 2016

Общество

Генеральний прокурор України Юрій Луценко стурбований тим, що в Чернігівській області зафіксовано понад 350 випадків незаконної порубки лісу, а до суду дійшло лише близько десяти випадків.

Прокуратура Чернігівської області звернулася до голови облдержадміністрації Валерія Куліча, щоб той активізував роботу в напрямку протидії незаконній вирубці лісу в області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

У своєму зверненні до Куліча прокуратура апелює до закону.

Відповідно до ч. 5 ст. 122 Земельного кодексу Чернігівська облдержадміністрація є розпорядником державних земель лісогосподарського призначення, користувачами яких можуть бути спеціалізовані лісогосподарські підприємства (ст. 92 Земельного кодексу України, ст. 17 Лісового кодексу України).

Йдеться у повідомленні прокуратури.

Частіше за все ліси вирубують через відсутність в кадастрах правовстановлюючих документів на ліс та землю. Тож нині масово вирубуються й ліси, що раніше належали колгоспам.

На думку прокуратури, бездіяльність виконавчих органів влади в області створюють передумови для подальшого загострення ситуації: ліси все активніше та активніше вирубують та реалізують закордон. Подекуди свої дії лісоруби «закріплюють» незаконними судовими рішеннями.

Прокуратура наводить приклад села Моргуличі, де досі не вирішено питання земельної ділянки, яка раніше перебувала у постійному користуванні ВАТ «ЧеЗаРа» (право користування було припинено ще у 2007-му році).

Попри те, що площа земельної ділянки під проданою товариством нерухомістю сягає лише 9 га (решта земель зарахована у запас), місцева влада досі не визначила нового користувача. Тим часом на «нічийний» ділянці вже зрублені близько тисячі дубів та сосон, чим завдано збитків державі на 6 млн грн.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации