В Чернігівському сквері Б. Хмельницького можуть з'явитися два фонтани

11:35, 05 августа 2016

В Чернигове

В Чернігівській міській раді розмірковують над тим, як має виглядати сквер ім. Богдана Хмельницького після реконструкції. Раніше там пропонувалося лише замінити бруківку, а зараз вже з'явився проект, в якому міститься пропозиція з будівництва ще декількох фонтанів та каплички зі святою водою.

Втім, проект, який запропонувала позаштатний радник міського голови з архітектурних питань керівник ПП «Портал-М» Тетяна Мазур, розрахований на три роки. До того ж її ідею стосовно будівництва двох фонтанів у сквері не підтримали чернігівські історики та активісти. Зокрема, директор Інституту історії імені Лазаревського Олександр Коваленко був не в захваті від ідеї встановлення фонтану, а громадський активіст Олександр Ясенчук запропонував спочатку порадитися з настоятелем храму отцем Мироном. Вчений секретар заповіднику «Чернігів стародавній» Сергій Черняков вважає доречнішим встановлення монументу жертвам Голодомору, адже Чернігів єдине місто, де немає відповідного монументу.

Попри неоднозначні думки щодо відповідного проекту, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наполягав на тому, що підтримати потрібно саме проект Тетяни Мазур, а на обговорення задуму міський голова дав лише тиждень.

Згідно з проектом, пам’ятник Іллі Муромця доведеться перенести до іншого місця, а сам сквер продовжити до Чернігівського драматичного театру.

Тетяна Мазур також запропонувала встановити у сквері два фонтани: перший біля П’ятницької церкви, другий – біля пам’ятника Богдану Хмельницькому. Сам пам’ятник пропонується повернути обличчям до святині, біля якої можливо з’явиться капличка зі святою водою.

В оновленому сквері також пропонується облаштувати дитячі вело доріжки.

Владислав Атрошенко переконаний, що роботи потрібно розпочати вже у вересні, а до 10 серпня завершити всі обговорення стосовно Проекту. Якщо строки будуть дотримані, то вже наприкінці серпня міська рада зможе розпочати тендерні процедури.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации