У Чернігові більше не має інтернату Юрія Коцюбинського та бібліотеки Миколи Островського

В Чернигове переименовали школу Коцюбинского и библиотеку Островского

В Чернигове переименовали школу Коцюбинского и библиотеку Островского

Нещодавно депутати Чернігівської обласної ради на сесії проголосували за те, що перейменувати Чернігівську загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів імені Ю. М. Коцюбинського в «Чернігівську загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів». Дане рішення було прийнято відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Нагадаємо, що Юрій Коцюбинський заплямував себе в ході окупації України на початку минулого століття. Він був головнокомандувачем армії більшовиків під час її походу на УНР. Спільно з Михайлом Муравйовим він керував операцією по захопленню Києва більшовиками в січні 1918 року. Пізніше був причетний до Голодомору 1932-33 років.

Нагадаємо, що понад рік тому бюст Юрія Коцюбинського було демонтовано з Алеї героїв.

Під дію закон про декомунізацію потрапила і Чернігівська обласна бібліотека для дітей імені Миколи Островського, з назви якої прибрали прізвище «пролетарського» письменника, який воював на території України в 1918-1920 рр. в складі більшовицьких загонів.

Повідомляється, що ініціатором перейменування виступив колектив бібліотеки. Більш того, серед відвідувачів закладу було проведено опитування, в результаті якого близько 80% респондентів підтримали ідею. Проти виступило тільки 18% відвідувачів бібліотеки.

Нагадаємо, що раніше бюст Островського був демонтований з території чернігівського колегіуму №11.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации