З 1 серпня на Чернігівщині тимчасово забороняється ловля раків

15:45, 18 июля 2016

Общество
Триває літня заборона на лов раків

Триває літня заборона на лов раків

Через два тижні на Чернігівщині розпочнеться період другої линьки у раків, під час якого тимчасово забороняється їх ловля. На цьому наголошує Чернігіврибоохорона. Зокрема, рибоохоронці встановили, що з 1 серпня до 15 вересня включно ловити раків на Чернігівщині не можна.

Раки линяють протягом усього життя. Линяння пов’язане з тим, що раки постійно ростуть та скидають тверді покрови. Про наближення ліньки можна дізнатися з матового відтінку панцира, який у цей час легко продавлюється пальцями. Зазвичай лінька відбувається в норах, або в інших прихованих місцях.

розказала головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області Валентина Бойправ.

Линька може тривати як кілька хвилин, так і добу. Допоки новий панцир не стане достатньо твердим рак росте. Приблизно це триває місяць-півтора. Саме тому ловля раків у цей час забороняється.

Нагадаємо, що порушуючи заборону на тимчасову ловлю раків, рибоохоронці можуть накласти на рибалку адмінштраф розміром від 34 грн до 170 грн. За грубі порушення –  від   340 грн до 680 грн.

Разом із тим кожен рак, якого було виловлено в період тимчасової заборони, обійдеться рибалці у 25 грн 50 коп.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации