Бюджет Чернігівської області перевиконаний на 40%, а на зарплати не вистачає

11:50, 13 июля 2016

Экономика
Бюджет перевиконали, борги залишилися: департамент фінансів ОДА підвів підсумки півріччя

Бюджет перевиконали, борги залишилися: департамент фінансів ОДА підвів підсумки півріччя

Бюджет Чернігівської області за шість місяців 2016 року виконаний на 140%, а у порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходи до бюджету зросли на понад 53%. Загалом до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло 1 432,5 млн грн.

Такі дані оприлюднив Департамент фінансів облдержадміністрації.

Найбільше грошей надійшло від податку на доходи фізичних осіб (майже 780 млн грн) та плати за землю (майже 230 млн грн).

Зібрані кошти передовсім будуть спрямовані на захищені статті витрат. Зокрема 83% - на заробітні плати. Але цих коштів все одно не вистачає,- повідомляє Департамент. Адже станом на 1 липня заборгованість по заробітній платі бюджетникам сягає 125 млн гривень.

Затримка по виплаті зарплат в Чернігівській області зумовлена тим, що місцеві бюджеті обмежені у власних надходженнях, у них спостерігається загальна незбалансованість, а обсяги освітньої і медичної субвенцій з держбюджету не враховують реальних грошових потреб.

Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік» у січні-червні передбачає 546,5 млн грн субвенцій для бюджетів міст обласного значення, районів та об’єднаних громад, хоча вони потребують 637,2 млн грн.

На медичну галузь, наприклад, виділено 327 млн грн, хоча це менше фактичних видатків лише із заробітної плати та енергоносіїв на понад 70 млн.

Втім, у Департаменті фінансів облдержадміністрації запевняють, що заборгованість по зарплаті бюджетників погашається по мірі надходжень власних доходів місцевих бюджетів та дотацій.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации