Барельєфи біля Болдиних гір у Чернігові зрештою демонтують

11:17, 05 июля 2016

Общество

Вчора, 4 липня, під час засідання міської топонімічної комісії у стінах Чернігівської міської ради зібралися активісти, що підтримують законне знесення «Радянських» барельєфів у підніжжя Болдиних гір та ті, хто всіляко протистояв цьому процесу.

У результаті зустрічі вони нібито погодилися на перенесення барельєфів на територію комунального підприємства, яке зберігатиме їх.

Натомість на стелах з’являться інші барельєфи, які будуть звеличувати вже не Жовтневу соціалістичну революцію та радянську владу в Україні, а часи козацтва та національно-визвольних змагань у період УНР (1917-21 рр.).

На відміну від представників біля 50-ти громадських організацій є й інша думка, що це (барельєфи – авт.) – наша історія… Далі пішло про тарифи і ще якесь безглуздя разом з образами на рівні «расія пріді»… Врешті решт, добре, що члени комісії «за» виконання Закону України і, більше того, чітко аргументують свою однозначну позицію. У результаті, прийняли рішення демонтувати та перенести на територію комунального підприємства, а далі робота за планом: заміна барельєфів на такі, що прославлятимуть славетні сторінки історії України.

поділилася враженнями на своїй сторінці у Facebook громадська активістка Юлія Ніколаєнко.

Нагадаємо, що у рамках виконання закону в Чернігові мали демонтувати деякі пам’ятники та стели, що звеличують радянські сторінки історії або діячів, які насправді завдавали українцям утисків та фактично знищували як українців, так і українську культуру. Так, за останній час в місті було перейменовано ряд вулиць, а також демонтовано бюсти радянських «героїв» на Алеї героїв. Коли час дійшов до барельєфів у підніжжя Болдиних гір, то нібито місцеві жителі повстали проти демонтажу.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Войти используя социальные сети

Войти используя социальные сети

Войти в аккаунт

Нужна помощь?

Создать новую учетную запись

Измениить свои данные вы сможете в личном кабинете после окончания регистрации