Патрульна поліція Чернігова відзначила перших сто днів своєї служби (відео)
19:14, 27 травня 2016
Город.СнВалентина Сіндєєва – інспектор патрульної поліції – досвідчений юрист і представляє інтереси підрозділу в судах. Тому вона може робити висновки про перших сто днів роботи з досвіду не тільки власного, а й своїх товаришів. Каже, що ставлення громадян до патрульних навіть у судових суперечках скоріше позитивне.
Головною проблемою, з якою постійно стикаються патрульні, виявилося відверте незнання багатьма громадянами, включно з водіями, правил дорожнього руху, розповідає інспектор Денис Шумний.
Ризикована для життя патрульних ситуація за цей час була одна: 18 травня патруль затримав трьох зловмисників при спробі крадіжки з квартири на вулиці 1-го Травня, коли один з крадіїв поранив правоохоронця ножем, а для затримання довелося застосувати табельну зброю. З цього інциденту, розповідають керівники чернігівської поліції, зроблені належні висновки – проведені спеціальні навчання.
В цілому роботу нового підрозділу керівники оцінюють позитивно. Як напрацьовується досвід, видно вже зараз: за третій місяць служби патрульні виявили правопорушень вдвічі більше, ніж за перший місяць. Взагалі ж з початку патрулювання за безпосередньою участю підрозділу розкрито 49 тяжких злочинів, в тому числі одне вбивство й один розбійний напад.
Патрульних у Чернігові понад двісті. З них за цей час звільнитися зі служби не побажав ніхто, лише троє переведені до Києва, а їм на заміну взяли інших. Один патрульний звільнений за провину.
Підбили перші підсумки роботи, зустрілися з пресою і спілкувалися з усіма бажаючими патрульні на Красній площі Чернігова в п’ятницю. Заразом отримали подарунок від обласної влади – міні-мийку для автомобілів.
Хоча власне дата початку патрулювань вулиць Чернігова новим підрозділом – 19-го лютого, тому рівно сто днів з цього часу виповниться в неділю 29-го травня.
«Сівер-центр»