Працюють, співають, вишивають – все разом (відео)

20:58, 16 травня 2016

Город.Сн
Це про «Волинківську молочарську спілку» — сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, створений у селі Волинка Сосницького району. Селяни, які об’єдналися у це дуже успішне зараз підприємство, зрозуміли – працювати гуртом краще, так можна не перебиватися копійками, а добре заробляти. Здають молоко, виготовляють сир, який прихильники натурального продукту дуже швидко розкуповують, вирощують огірки. І не збираються зупинятися на досягнутому.«Волинківська молочарська спілка» — сільгоспкооператив, який почав діяти півтора роки тому. Зараз, відзначають фахівці, це зразок того, як має розвиватися кооперативний рух, а починалося це успішне підприємство з об’єднання п’ятьох людей, які були незадоволені ціною на молоко. Сільська рада надала приміщення, яке, як могли, облаштовували разом. І ось у такій роботі, розповідає ідейна натхненниця справи Олена Потапенко, почалася справжня кооперація. Сьогодні спілка об’єднує людей із п’яти сіл. Вони розуміють, що так працювати вигідніше, ніж кожному окремо, взяти хоча б те, що за аналізи, які необхідно робити корівкам, сплачує спілка. Та й умови комфортніші. Олена Потапенко, голова ревізійної комісії СОК «Волинківська молочарська спілка»: «Они имеют не просто молоко под дождём, как они стояли на эстакаде. Зимой приходят, в этом помещении тепло, погрелись, чайку попили, и вы знаете, даже вместе поспівали».

Цей співочий гурт називається «Золоте перевесло». Його учасники – члени кооперативу. Виступали й раніше, та не мали назви і не їздили з гастролями. А співпраця зі спілкою відкриває нові творчі горизонти. А ще спілчани разом вишивають бісером, в’яжуть, плетуть вироби з кропиви. Для діток місцевої школи проводять конкурс на кращий малюнок корів, учасників нагороджують призами. А для молоді влітку навіть влаштовують кінопаті. Олена Потапенко: «Здесь пенёчки, вешаем экран, в школе берём проектор. И молодёжь, которая до этого сидела в баре, приходит сюда. Семечки щёлкают, но на полу нет, они их аккуратно выбрасывают. И смотрят фильмы, которые им нравятся».

Допомагає творчість і у такій цікавій і відповідальній справі як виробництво сиру, майстер-клас з виготовлення якого нам пощастило побачити. Молоко та закваски спілчани підсмачували гарною піснею, тож і результат якнайкращий. Голова кооперативу Сергій Потапенко розповідає, виробляти сир вирішили, бо здати молоко – сировину – це одні гроші, а вже готову продукцію – то зовсім інший прибуток. Попит є, продають сир на ярмарках, зокрема суботньому, який проходить в Чернігові на ринку біля зупинки «Ремзавод». Сергій Потапенко, голова СОК «Волинківська молочарська спілка»: «Почали розширювати асортимент – як звичайний сир, так стали і з додаванням спецій: кропом, базилік-м’ята, з часником, з паприкою в сезон».

Окрім молочарського, починає розвиватися у спілці й інший напрямок – вирощування огірків. Люди, які цим займаються, пройшли спеціальне навчання у фахівців голландської насіннєвої фірми.

Загалом в області зареєстровано 27 обслуговуючих кооперативів, а реально діє лише 30% з них, кажуть у департаменті агропромислового розвитку. Для того, щоб цей рух розвивався, мало лише знати методику чи мати якусь кількість коштів, потрібне, в першу чергу, бажання людей об’єднуватися і лідери, які цих людей організують. Олена Ячна, начальник відділу департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Це дуже непростий шлях, люди різні, і навчити їх працювати так, як в європейських країнах, дуже важко. Ми вдячні, що саме сім’я Потапенків взялася за цю нелегку справу, і люди відкликаються на цю справу».

І дійсно, зараз у «Волинківській молочарській спілці» близько вісімдесяти людей, які захотіли заробляти разом. Сергій Хоботня, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Через спільну роботу, через виготовлення своєї продукції, через її реалізацію, весь цей ланцюжок зараз діє. Ми побачили, що це може бути успішним».

Тож фахівці профільного департаменту закликають селян об’єднуватися у кооперативи, адже це вигідно, перспективно і цікаво.

«Сівер-центр»

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації