Розпочалася вступна кампанія-2016 (відео)

15:31, 05 травня 2016

Город.Сн
5 травня — перші тести зовнішнього незалежного оцінювання. Абітурієнти сьогодні засвідчували свої знання з української мови та літератури. Тест обов’язковий і фактично вирішальний, адже для тих, хто не візьме прохідні бали, дорога до вищої освіти в цьому році буде закрита. За початком кампанії на одному з пунктів тестування спостерігала наша знімальна група.Для вірменки Луїзи Асатрян українська мова вже рідна. Проте в школі говорити українською чомусь для неї набагато простіше, ніж в побуті. Сьогодні Луїза, як і тисячі її однолітків в Україні, вперше в житті складає тести зовнішнього незалежного оцінювання, і перший обов’язковий тест — саме на знання української мови та літератури.

Тих, хто сьогодні хвилюється разом з Луїзою, не так-то й мало – на Чернігівщині для проходження тестів з української мови та літератури зареєстровано практично сім з половиною тисяч абітурієнтів. Для випускників цьогоріч це ще й державна підсумкова атестація, тому хвилюються без винятку усі, навіть ті, хто зберігав до цього повний спокій.

Що могли, для них вже зробили вчителі. Останній рік не тільки засвоювали новий матеріал, а й активно повторювали вже пройдене. Підтримати своїх до пунктів тестування приїхали самі викладачі.

Тестування для абітурієнтів починається об 11 годині. Вже о 10.50 всі мають бути зареєстровані, об 11.30 отримати зошити та бланки і далі — 180 хвилин, час активної розумової роботи. Вже вдесяте двері для майбутніх абітурієнтів відкриває Чернігівський педагогічний. Ірина Сивоїд, уповноважена особа Українського центру оцінювання якості освіти: «Чернігівський Національний педагогічний університет є пунктом тестування. Сьогодні тут відкрито 19 аудиторій і 285 майбутніх абітурієнта будуть проходити ЗНО на базі цього пункту тестування».

Якщо у абітурієнта будуть сумніви щодо об’єктивності балів, він легко може їх розвіяти – сам зошит з роботою на Київ не їде. Ірина Сивоїд: «Їдуть тільки бланки, зошити залишаються на пункті тестування. Після закінчення офіційного тестування в Україні, абітурієнти можуть прийти забрати свої зошити, а бланки будуть запечатані і відправлені в місце, визначене Українським центром для перевірки».

Українська — це лише перша сходинка, 11 травня – проходження тестів з математики і 13 травня – з історії України. Завершальною буде хімія – 17 червня. Усього предметів 12.

Новація цього року – «пороговий бал» — оцінка елементарних знань, яка дозволить пройти до наступного етапу тестування. Не взяв «поріг» — є право на конкурсний відбір при вступі на навчання, або ж чекай наступного року.

Такі новації жаги до навчання не відбивають. Наші абітурієнти не бояться і сміливо йдуть складати тести.

«Сівер-центр»

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації