Нещасливе ЧТУ: тендер на закупівлю 5 тролейбусів скасували (відео)

18:05, 12 квітня 2017

Город.Сн
Чернігівському тролейбусному управлінню вочевидь пороблено. Тендер на придбання нових тролейбусів відмінили. Цю закупівлю, аби не наступати на минулорічні граблі, коли електромашини з’явилися лише тільки під новий рік, оголосили раніше – ще в січні. Подалися 5 учасників. У березні тендерний комітет ЧТУ перевірив пакет документів і допустив 4-х з них.Руслан Ємець, заступник начальника КП «ЧТУ»: «Ми отклонили предложение компании «Яникс». Это представитель завода «Белкоммунмаш». Потому что в составе поданной ими документации присутствовало ценовое предложение. На наш взгляд и по мнению юристов – это было нарушением. Поэтому мы отклонии».

«Янікс» не став миритися з відмовою тролейбусників і подав скаргу до Антимонопольного комітету України.

Закупівлю призупинили на 2 тижні до 10 квітня. Коли державний орган розглянув скаргу Луцького підприємства, результатом стало повне скасування всієї процедури закупівлі. Представниця комітету Агія Загребельська прокоментувала це так: «У складі пропозиції скаржника до перегляду доступної інформації стосовно запропонованої цінової пропозиції. Документація не містила можливості відхилення тендерних пропозицій учасників через зазначену підставу. Як результат розкриття тендерної пропозиції скаржника в частині ціни відбулося на етапі, на якому розкривається лише частина з інформацією та документами щодо кваліфікаційних критеріїв та технічного опису. Зазначене порушення не можливо виправити, тому – зобов’язали відмінити процедуру».

У муніципалітеті вбачають в цьому помсту зі сторони Антимонопольного комітету за недосить схвальні відгуки міського голови стосовно їхньої роботи минулого року. Тоді, після відміни закупівлі, він назвав їх організованим злочинним угрупуванням.

Проблеми з відміненими закупівлями, відповідно, недобудованими дорогами, не відремонтованими садками, лікарнями без медикаментів, є по всій країні. І більшості випадків за скаргами стоять не реальні підприємства, а фіктивні фірми, мета яких – скасувати тендер.

Це питання стоїть настільки гостро, що його не оминув навіть президент на раді Регіонального розвитку.

Петро Порошенко, президент України: «Давайте ми спільно з урядом розробимо проект змін до законодавства, яка не робить обов’язковим призупинення тендеру Антимонопольним комітетом в зв’язку з поданням скарг. Якщо Антимонопольний комітет знайде підстави порушення конкурентного законодавства, він буде мати право, а не обов’язок. Оскільки на сьогоднішній день є численні випадки зловживання право з боку фактично псевдоструктур, які не мали намір реалізовувати тендерні пропозиції».

Тож поки розроблятиметься законопроект, виноситиметься до парламенту та у разі прийняття впроваджуватиметься в дію, чи-то буде оголошувати нову закупівлю та схрещувати пальці, щоб цього разу обійшлось.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації