5+5. Акція протесту біля ОДА (відео)

22:56, 20 квітня 2016

Город.Сн
5 людей, 5 плакатів. Сьогодні вдень під стінами облдержадміністрації відбулась ось така мало чисельна акція протесту. Люди, що прийшли до адміністративної будівлі, пояснили, їм не видають чорнобильські посвідчення, на які вони мають право згідно з рішенням суду.Нема документів – нема пільг, скаржаться учасники акції.

За роз’ясненнями журналісти телеканалу «Новий Чернігів» звернулися до департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації. Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення ОДА: «Відповідно до позиції, яку висловлює Міністерство соціальної політики, на сьогоднішній день питання видачі посвідчень особам, які хворі на рак щитовидної залози на сьогоднішній день, не врегульовано законодавством. Взагалі посвідчення особи, яка постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи, видається на підставі статті 11 Закону «Про статус і соціальний захист осіб постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи», і там осіб, які на сьогоднішній день, а це у на стосується 69 осіб в області, і цей статус до кінця в Законі не врегульовано. Це суто законодавча колізія».

Незгодні з такою державною політикою, громадяни свого часу подавали позови до суду і вигравали їх. Олег Русін запевняє, з моменту набрання законної сили судового рішення Департамент соцзахисту посвідчення людям таки видавав. Близько 50 осіб із 69 вже отримали необхідні документи. Що ж до тих, хто сьогодні прийшов на акцію під стіни адміністрації, то тут ситуація складніша. Олег Русін: «По цим особам також є рішення судів, яке зобов’язує видати вкладку, але рішення суду не прописано, що видати вкладку таким-то числом. Відповідно, коли судове рішення набирало законної сили, Департамент готував відповідну вкладку, передавали на управління для видачі, але дані особи його не отримують, тому що вважають, що мають право на інше число, тобто набагато раніше.

Департамент соцзахисту в даному питанні лише виконавець, - пояснює Олег Русін, - законодавства або судових рішень.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації