Скільки ще чекати на субсидію?

11:56, 18 листопада 2016

Город.Сн
гроші

Для більшості людей повідомлення про нарахування субсидії - справжнісінький «лист щастя». На нього чекають і в містах, і в селах.

Для більшості людей повідомлення про нарахування субсидії - справжнісінький «лист щастя». На нього чекають і в містах, і в селах. Читачі телефонують до редакції «Чернігівщини» з проханням дізнатися, чому їм досі не надійшло повідомлення про державні дотації, адже вже середина листопада, а мало прийти ще у жовтні.Для прикладу: у Новому Бикові (Бобровицький район) до сільради щодня йдуть люди, здебільшого пенсіонери, з надією, що субсидію призначили. А їм знову відповідають: треба зачекати... Доки ми з півгодини пробули у сільраді в справах, з десяток стареньких притупало до державної установи. Та, на жаль, усі пішли додому з порожніми руками і сподіваннями на завтрашній день.«У минулому році оформив субсидію, - розповідає пенсіонер Олег Колінько. - Не було жодних проблем. Увесь опалювальний період вона нас виручала. Адже платили ми за 500 кубів газу що нам нарахували. 386 гривень. А якщо б не було субсидії. то по три з половиною тисячі довелося б віддавати. Де у нас такі гроші, якщо ми з дружиною обоє пенсіонери? У цьому році не знаю, як буде. Чомусь в управлінні соцзахисту досі мовчать. У сільраду ходимо мало не кожного дня. З екранів телевізорів чуємо одне, мовляв, субсидію вже отримують мільйони людей, а на місцях... я небагатьох знаю, кому вона вже нарахована».Для Надії Ярош субсидія - це шанс хоч якось звести кінці з кінцями, бо отримує мінімальну пенсію.

«Нема ні квитанцій, ні субсидії. Скільки мені платити? - розводить руками старенька, яка звикла сумлінно й вчасно сплачувати за комунальні послуги. - Я в тому році мала субсидію. У цьому теж надіялась, що буде. Документів не подавала, бо мені сказали, що все автоматично перейде на цей опалювальний сезон. А тепер мерзну і не знаю, чи можна мені вмикати газове опалення».І таких людей не десятки, а сотні лише по Новому Бикову, - стверджує паспортист сільради Тетяна Ярош.

«Субсидію оформити дуже легко. За лічені хвилини. А от отримати її - то вже інша справа, - обурюється Тетяна Борисівна.

- У нас у селі населення трохи більше двох тисяч. На призначення житлових субсидій на опалювальний період 2016-2017 років заяви подало близько тисячі людей. Отримали лише сто. Решта - в очікуванні. В районі нам кажуть, що «висить» програма, за якою нараховують державні дотації».

Та в Бобровицькому управлінні соціального захисту населення нас одразу заспокоюють, мовляв, практично всім, кому субсидії мали бути призначені, вони нараховані. Просто повідомлення про це ще не встигли всім роздрукувати.«Хвилюватися не треба! Відповідно до чинного законодавства, якщо у людини за цей рік не було ніяких суттєвих змін у плані доходів, сімейного стану, зміни житла... нарахування здійснюються автоматично, без додаткових заяв громадян, - зазначила начальник Бобровицького управління соціального захисту населення Ганна Томко. - У попередні роки в нашій структурі субсидіями займалися семеро спеціалістів, а отримувачів державних дотацій було 850. Тепер четверо, а бажаючих отримати субсидію - до п’яти тисяч. Навантаження дуже суттєве. Тим паче, що кожного року ми поновлюємо пакет документів: то зміни тарифів, то ще щось. З цього року ми почали працювати в новій програмі, де час від часу був збій. Це також пригальмувало процес. З переплатами є чимало питань. Тож пояснюю, переплати знаходяться в газовому господарстві. Кожна людина може піти або зателефонувати туди і звірити газові показники. У мене особисто була субсидія, де була переплата в 1600 гривень. Я про це повідомила. Мені ці кошти зняли, їх не варто накопичувати. Субсидію вам і так призначать. Це тільки плюс, що ви вмієте економити. Словом, обсяг роботи колосальний. Нині ми залучили трьох осіб із Центру зайнятості, щоб швидше впоратися. Тому я всіх дуже прошу зачекати кілька днів. Тим, кому мають нарахувати субсидію, її нарахують із жовтня по квітень. Інформація про розмір буде відображена в листопадових платіжках на оплату комунальних послуг».

Сніжана Божок, "Чернігівщина" №46 (603) від 17 листопада 2016

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації