Куди йдуть гроші хворих? (відео)

10:10, 18 листопада 2016

Город.Сн

Вживані апарати УЗД, реактиви для аналізів та кисень для операцій — це далеко не повний перелік того, куди витрачають адміністрації лікарень зібрані з чернігівців благодійні внески. Ми продовжуємо серію сюжетів про вимушену благодійність. І цього разу мова піде про те, скільки конкретно збирають зі своїх пацієнтів медичні заклади обласного центру.Коли певне явище не можна подолати, його потрібно зробити максимально прозорим, аби хоч якось мінімізувати негативні наслідки, вважають у громадській організації «Інститут аналітики та адвокації». Саме тому активісти взялися за благодійні збори в лікарнях. За словами лікарів та чиновників від медицини, сьогоднішнє фінансування тільки Чернігівської міської системи охорони здоров’я — лише 56% від потреби. Тож варіантів небагато — або скорочувати кількість медичних послуг, або просити у грошей у пацієнтів.

Для того, аби контролювати ті кошти, що городяни благодійними внесками передають медустановам, кажуть активісти, необхідно, аби ці гроші проходили офіційно через фонди лікарень. А вже від тих фондів можна вимагати звітів і не просто якихось, а докладних, з точністю до копійки. І декілька закладів вже запровадили у себе таку систему.

Серед тих, хто вже створив такі фонди та уклав договори і Чернігівська міська лікарня №2. Керівництво закладу запевняє, практично всі кошти, отримані від чернігівців (на відміну від бюджетних), йдуть на медичні потреби закладу і лише 0,06% — на бюрократичні потреби фонду.

Більше того, кажуть медики, на гроші від благодійних пожертв можуть придбати вживану техніку, яка вартує в рази дешевше. Бюджетним коштом такий фокус заборонений.

Загалом же, звітують в міському управлінні охорони здоров’я, за десять місяців цього року медичні заклади накопичили 34 мільйони гривень. 20% від цієї суми — за палатні послуги, як-то профогляди, огляди для довідок на отримання зброї чи водійських прав тощо, решта 24 мільйони — це ті самі благодійні внески, в грошовому або матеріальному еквіваленті.

І якщо з обласним центром на першому етапі моніторингу все більш-менш зрозуміло, наголошують активісти, то з районами все не так просто. На разі активісти ведуть переговори з обласним управлінням охорони здоров’я, аби запровадити в усіх медзакладах аналогічні фонди.

В тому щоб підписати договір про регулярне оприлюднення фінансової діяльності таких фондів в обласному управлінні також не бачать жодних проблем, Тож, ймовірно, про витрачання людських грошей скоро звітуватимуть і районні лікарні.

Звичайно, благодійних зборів в лікарнях це не відмінить, але пацієнти принаймні знатимуть куди йдуть їхні гроші. Головне, підкреслюють чиновники від медицини, аби благодійність не переходила у неформальну площину «лікар-пацієнт».

«Сівер-центр»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації