«Чернігівобленерго» намагається стребувати заборговане з теплопостачальників (відео)

14:58, 16 листопада 2016

Город.Сн

Посередником в діалозі виступає обласна державна адміністрація. Про поточні борги та механізми розрахунків за спожите – з перших вуст.Опалювальний сезон розпочався на Чернігівщині вчасно: з 10 жовтня почали топити у бюджетних установах, а з 12-го у в оселях містян. Облтеплокомуненерго звітує, на сьогодні працюють в штатному режимі і ліміти газу — в наявності. Та розслаблятися не доводиться. Вже не перший рік спокійно жити підприємствам-теплопостачальникам заважає ситуація з накопиченими боргами за спожиті енергоносії. Як пройде цей опалювальний сезон, багато в чому залежить і від того, як ці борги будуть погашатися. Сергій Сергієнко, заступник голови облдержадміністрації: «Є зобов’язання по НАК «Нафтогазу», розбили борги минулих років і зобов’язалися їх сплачувати. Перший місяць відзвітували і провели роботу плідну. У нас є зараз ліміти по газу. Перше зобов’язання ми сплатили по боргах, але мабуть не всі, бо поточні платежі лишилися не сплаченими».

Половину від заробленого тепловики віддають НАК «Нафтогазу», розраховуючись за борги минулих років. А тим часом виникають борги поточні, наприклад, за спожиту електроенергію. Віктор Геращенко, голова правління ПАТ «Облтеплокомуненерго»: «В тарифі одна ціна, а кожен місяць міняють вартість 1кВт, я розумію, що це не «Обленерго», це Національна комісія, але ми не встигаємо за такими змінами по вартості за 1кВт. Такої різниці накопичилося близько 13 мільйонів і навіть більше. Якщо б дія постанови 217 чітко регламентувала механізми розчеплення коштів від споживання, тоді б не було б проблеми з енергетиками. Якщо ми беремо цей тільки рік, то на 1.10 я сплатив на 30 мільйонів більше гривень НАК «Нафтогаз», ніж спожив в цьому році. В минулому на 20 мільйонів гривень. Тобто 50 мільйонів в балансі з’явилась заборгованість по «Водоканалу», «Обленерго» і таке інше».

Традиційно один з найбільших боржників — «НіжинТеплоМережі». Борги перед газівниками в основному вдається закривати за рахунок субсидій і проплат бюджетників. Порозуміння з «Чернігівгазом» знайшли, зовсім протилежна ситуація з «Чернігівобленерго». Людмила Ісаєнко, т.в.о. директора ТОВ «НіжинТеплоМережі»: «Заборгованість перед «Обленерго» на даний час — 7 мільйонів 400 тисяч гривень. З них за жовтень місяць — 7 мільйонів 400 тисяч. Поточне споживання ми плануємо закрити до кінця місяця. От з розстроченим боргом не можемо обіцять». Андрій Гавриш — директор КП «Прилукитепловодопостачання»: «У нас була заборгованість перед «Обленерго». Вона виникла, як і у всіх по 217 постанові. Всі відрахування пішли на НАК «Нафтогаз» і виникла ця заборгованість. У нас ця заборгованість була місячна. Вона складає на сьогоднішній день 800 тисяч. Вона зменшується. Ми з ними підписали гарантійний лист. Думаю, що до кінця року постараємся».

Що винен — віддати повинен. В «Обленерго» наголошують: не буде проплат — будуть судові позови, не буде грошей — не буде й світла.

Щодо газу, ситуація поки контрольована, але вже настає час проведення тендерів, і голова правління «Чернігівгазу» Алла Ярова попереджає, ризики відключень на 1 січня дуже серйозні і закликає районні адміністрації направити листом заяви-приєднання до угоди на постачання природного газу до НАК «Нафтогазу».

«Сівер-центр»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації