Чи зможе Атрошенко повернути Чернігову амбіції у 2017 році?

11:51, 16 листопада 2016

ПіК

«Поверну Чернігову амбіції» - один із слоганів у передвиборчій боротьбі Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка. Водночас, повернути обіцяні амбіції у 2016 році так і не вдалося. Як розказала на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальник управління економічного розвитку Людмила Максименко, у 2016 році не вдалося досягнути економічного зростання.

Окрім цього, не вдалося освоїти капітальні інвестиції і через це, Чернігів «пасе задніх» у рейтингу міст України інвестиційної ефективності. Також, середня заробітна плата чернігівців найменша серед всіх міст країни. Все це і вплинуло на відсутні економічного та соціального розвитку у Чернігові. На наступний 2017 рік, у проекті Програми соціального та економічного розвитку міста знову закладений напрямок розвитку міста, який містянам обіцяють владці.

А саме: - створення умов для відкриття у місті нових виробництв, модернізації та розвитку існуючих підприємств; - залучення державних, інвестиційних коштів та ресурсів міжнародних фінансових організацій для реалізації інфраструктурних проектів; - поглиблення партнерства між бізнесом та владою; - легалізація трудових відносин та детінізація економіки; - запровадження «Смарт сіті» технологій в життєдіяльності міста з метою підвищення якості надання послуг, поліпшення комунікації і порозуміння з мешканцями міста; - оновлення зовнішнього вигляду міста; - модернізація систем забезпечення життєдіяльності міста відповідно до сучасних технологічних та екологічних вимог з урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями; - підвищення енергоефективності у всіх сферах життєдіяльності міста; - популяризація здорового способу життя та забезпечення доступу мешканців до якісних медичних послуг; - забезпечення всеохоплюючої та якісної дошкільної та загальної освіти; - забезпечення соціального захисту мешканців міста, сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб; - реалізація політики сприяння розвитку туризму; - підвищення якості культурного життя населення;  -забезпечення благополучного екологічного стану міста. Проект Програми передбачає розвиті по пунктам пріоритети розвитку, проблемні питання, пріоритетні напрямки розвитку на 2017 рік та критерії ефективності. Тож, коротко по кожному пункту Програми. Бюджетно-податкова політика: за прогнозними розрахунками власні та закріплені доходи міського бюджету міста у 2017 році становитимуть 1006,7 млн грн. Порівняно з 2016 роком доходи зростуть на 0,3 % або на 2,8 млн грн.

Видатки міського бюджету зростуть у відповідних обсягах. Управління об’єктами комунальної власності: спрощення та прискорення процедур, пов'язаних з управлінням майном комунальної власності, передачі об'єктів в оренду та приватизації, вирішення питань у судових спорах; приватизація 21 об’єкта комунальної власності, надходження до міського бюджету від приватизації складуть 3950,0 тис. грн, від оренди комунального майна – 36094,0 тис. грн., збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок оренди та відчуження майна порівнянні з 2016 роком складе 7,6 млн. грн; зменшення витрат на утримання комунального майна. Від оренди земельних ділянок та податку у 2017 році очікується отримати до міського бюджету 160,0 млн. грн, від продажу земельних ділянок – 550,0 тис. грн.

Діяльність підприємств комунальної форми власності: покращення фінансових результатів діяльності комунальних підприємств, збільшення надходжень до бюджету. Реальний сектор економіки, розвиток бізнес середовища: за прогнозними розрахунками у 2017 році зростання обсягів виробництва промислової продукції порівняно з 2016 роком складе 0,5 %. Обсяг реалізованої промислової продукції складе 9,7 млрд грн., що на 10 % більше, ніж у 2016 році. Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малими з та середніми підприємствами збільшиться та становитиме 20772,1 млн грн, що більше, ніж у 2016 році на 7,1 %. Чисельність зайнятих у сфері малого та середнього бізнесу у 2017 році складатиме 57,7 тис. осіб, що на 3,0 % більше рівня 2016 року.

Збільшення роздрібного товарообігу на 0,3 % у порівняних цінах (10840,0 млн. грн.), усунення стихійної торгівлі в місті, забезпечення комфортного та якісного обслуговування населення, забезпечення населення міста якісною сільськогосподарською продукцією Інвестиційна діяльність та інноваційний розвиток: загальний обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у 2017 році прогнозується у сумі 1150,7 млн грн. З урахуванням прогнозованого індексу цін на 2016 рік обсяг капітальних інвестицій збільшиться порівняно з 2015 роком на 3,8 %. Обсяг реалізації інноваційної продукції в 2017 році прогнозується на рівні 53,3 млн грн, що на 2,1 % більше, ніж очікується у 2016 році. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку міста майже на рівні 2016 року та складе 22,3 млн дол. США.

Зовнішньоекономічна діяльність: прогнозований обсяг експорту товарів у 2017 році складе 170,9 млн дол. США, імпорту – 160,9 млн дол. США, що більше, ніж у 2016 році відповідно на 8,0 % та 9,0 %. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами прогнозується позитивним та складе 10,0 млн дол. США. Містобудування: визначені межі та режими використання, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць міста, встановлення функціонального призначення, вимог до забудови окремих територій (функціональних зон) міста, їх ландшафтної організації, визначені межі території лісопарку "Кордівка", міського парку, та зони охоронюваного ландшафту, впровадження єдиного підходу щодо художньо-естетичного оформлення міста та розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг: у 2017 році планується: збудувати три світлофорні об’єкти; виконати капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю по вул. Мазепи; відремонтувати: ділянки доріг: вул. Рокоссовського від вул. Шевченка до проспекту Перемоги, від мосту через р. Десна до Катерининської церкви, проспекту Перемоги від вул. Олександра Молодчого до площі Перемоги, вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Ціолковського, проспекту Миру від вул. Льотної до заїзду на с. Полуботки, вул. Гонча від вул. Родимцева до вул. Коцюбинського, вул. Шевченка від вул. О. Дундича до знаку Чернігів, вул. Красносільського від вул. Незалежності до вул. Андрусінка, доріг вулиць Молодчого, Лісковицька, Київська, Гетьмана Полуботка, Берегова, Музична, Толстого, Мстиславська; ділянки тротуару  по проспекту Миру (від вул. Шевченка до вул. Белінського). Утримання житлового фонду та благоустрій: у 2017 році планується: покращити технічний стан житлових будинків та ліфтів; поліпшити матеріально-технічне оснащення підприємств житлово-комунального господарства; створити нові зони масового відпочинку мешканців міста; забезпечити якісне освітлення міста у т.ч. динамічне світлодіодне підсвічування Катериненської церкви; скоротити споживання енергоресурсів у житлово-комунальній сфері; підвищити якість життя у приватному секторі та загальну безпеку мешканців міста; реконструювати: зелені зони по просп. Миру від Красної площі до просп.

Перемоги, біля Будинку Обрядів; бульвар по просп. Миру від вул. Преображенської до Красної площі; сквер ім. Б.Хмельницького; продовжити реалізацію проекту вертикального озеленення вулиць, парків та скверів міста; забезпечити електричною енергією та здійснити облаштування об'єктами благоустрою та малими архітектурними формами міський пляж "Золотий берег". Енергозбереження: у рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності ЗОШ № 5 та системи вуличного освітлення м. Чернігова» буде впроваджено енергоефективні заходи у ЗНЗ№ 5 (заміна вікон і зовнішніх дверей, утеплення стін та горищного перекриття будівлі, реконструкція покрівлі, заміна трубопроводів зовнішньої теплової мережі на попередньо ізольовані трубопроводи, заміна ламп розжарювання на світлодіодні, заміна електроплит в харчоблоці, реконструкція вентиляційної системи харчоблоку). Крім того, у рамках проекту буде замінено 1185 світильників з дуговими ртутними лампами на світлодіодні по вулицям: Шевченка, Рокосовського, Героїв Чорнобиля, 77 Гвардійської дивізії, Святомиколаївська, Серьожнікова, Мазепи, Космонавтів, Толстого, Доценка, Генерала Бєлова та Гагаріна.

Очікувані результати від реалізації проекту – скорочення споживання електроенергії на 931,578 кВт*г/рік, тепла – 729 Мвт/рік, викидів СО2 – 943т/рік Підписання угоди на отримання кредитних коштів у рамках реалізації спільної з Європейським інвестиційним банком Програми розвитку муніципальної інфраструктури України для реалізації проекту «Термомодернізація будівель бюджетних закладів міста Чернігова». У рамках проекту планується провести термомодернізацію 17 закладів бюджетної сфери міста (9 шкіл, 7 садочків та денний стаціонар міської дитячої поліклініки №2), встановлення сонячних колекторів у трьох садочках та заміну вікон на енергоефективні і впровадження локальної припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією у п’яти школах. У результаті реалізації проекту планується скорочення споживання закладами споживання електроенергії – на 26 %, гарячої води – на 32 %, викидів СО2 – на 47 %. ПАТ «Облтеплокомуненерго» буде виконано: технічне переоснащення і реконструкцію котелень по вулицям Генерала Бєлова 6а, Староказармена дільниця 13б, Єськова 8а, Гончарова 4а,Горького 3а,Корольова 16, Нафтовиків 12, Г. Полуботка 40, Козацька 36а, пр-ту Миру 249б; реконструкцію теплових мереж – улаштування перемичок між котельними по вулицях Г.Полуботка 95 та Шевченка 47, Інструментальної 14 б та Нафтовиків 12 та центрального теплового пункту по вул. Генерела Бєлова 21а. Економія енергоресурсів від впровадження заходів – 447,7 МВт. КП «Чернігівводоканал» буде виконано реконструкцію водопровідних мереж по вул. Гончій, будівництво станції водопідготовки на водопроводній станції №2 («Подусівка»), реконструкція резервуарів чистої води на території водопровідної насосних станцій №4 («Полуботки») і №2 («Подусівка»), оснащення багатоквартирних житлових будинків приладами обліку споживання води.

Економія – 128 МВт. Підприємствами житлово-комунального господарства заплановано встановлення енергозберігаючих ламп, реле сутінкових та реле часу на 171 житловому будинку, заміна вікон та дверей на енергоефективні в 156 житлових будинках, утеплення трубопроводів опалення та гарячого водопостачання в 158 житлових будинків (1500 м.п.). Транспорт: у 2017 році планується: придбання 12 тролейбусів та 10 автобусів для КП «Чернігівське тролейбусне управління» міської ради, пристосованих для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями; капітальний ремонт п'яти тролейбусів; збільшення кількості пасажирів що перевозиться  електротранспортом в результаті підвищення рівня задоволення потреб населення у високоякісних та безпечних перевезеннях тролейбусами; отримання точних показників пасажиропотоків; збільшення соціальної активності осіб з обмеженими фізичними можливостями; дотримання перевізниками розкладу руху та маршрутів громадського транспорту; скорочення кількості автобусів на маршрутах міста з 320 до 250 шляхом збільшення пасажиромісткості; створення умов для зручного та безпечного руху велосипедистів; зменшення загазованості міста та поліпшення здоров’я мешканців. Демографічна ситуація: зменшення темпів скорочення населення, підвищення середньої тривалості життя населення, позитивне сальдо міграції. Середньорічна чисельність наявного населення у 2017 році планується на рівні 292,8тис. осіб. Підтримка сімей, дітей та молоді, гендерна політика: підвищення виховного потенціалу сім’ї, гармонізація сімейних відносин, розширення кола спілкування, поліпшення психо-емоційного стану, розвиток комунікативних навичок дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розширення спектру послуг позашкільної освіти в клубах за місцем проживання, охоплення позашкільною освітою 2200 дітей та підлітків (на 10 % більше рівня попереднього року), своєчасне виявлення сімей, в яких відбувається насильство. Зайнятість населення та ринок праці: працевлаштування 5000 незайнятих громадян та безробітних, перенавчання або підвищення кваліфікації 770 безробітних громадян, залучення до участі у громадських роботах 1000 безробітних громадян. Доходи населення: середньомісячна заробітна плата працівників, зайнятих економічною діяльністю у 2017 році прогнозується не нижче 4900,0 грн, що на 22,5 % більше рівня заробітної плати, яка очікується у 2016 році. Фонд оплати праці штатних працівників у 2017 році зросте порівняно з попереднім роком на 22 % та складе 4257,41 млн грн. Соціальне забезпечення: охоплення соціальним захистом всіх категорій населення міста, що потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави, підвищення якості надання соціальних послуг та рівня соціального обслуговування населення. Розвиток житлового будівництва та забезпечення населення житлом: у 2017 році за рахунок усіх джерел фінансування планується ввести в експлуатацію 82,0 тис. кв. м загальної площі житла, що на 1,9 % більше, ніж у 2016 році. Охорона здоров’я: у 2017 році планується: покращення медико-демографічної ситуації у місті: утримання показників смертності  на рівні  не вище 13,0 на 1000 населення та немовлячої смертності на рівні не вище 10,0 на 1000 народжених живими; уникнення випадків материнської смертності; досягнення показника охоплення дитячого населення  профілактичними щепленнями проти керованих інфекцій до рівня 95%; забезпечення обстеження на туберкульоз методом туберкулінодіагностики на рівні 80% дитячого населення та методом флюорографічного обстеження на рівні 52% дорослого населення; забезпечення вільного доступу до консультування та безкоштовного тестування на ВІЛ-інфекцію різних категорій населення (не менше 5% усього населення); виявлення хворих з візуальними формами онкологічних захворювань на ранніх стадіях, впровадження не менше 200 новітніх методів діагностики та лікування. забезпечення роботи бригади для надання паліативної допомоги дітям-інвалідам в амбулаторних умовах та соціально-психологічної підтримки їх сімей; розробити проектно-кошторисну документацію для створення амбулаторії ЗПСМ за адресою: провулок 1-го Травня, 3-а; Здійснити: реконструкцію акушерсько-гінекологічного корпусу під дитячу поліклініку №1 Чернігівської міської ради; капітальний ремонт фундаменту дитячої поліклініки №1 міської ради; капітальний ремонт даху головного корпусу міської лікарні № 2 міської ради; капітальний ремонт басейну дитячої поліклініки №2 міської ради; капітальний ремонт будівлі дитячої поліклініки № 2 ЧМР по вул. Рокосовського, 30; Освіта: у 2017 році планується: відкриття дошкільного навчального закладу № 9 на 220 місць за адресою: вул. Коцюбинського, 50-а; прийняття у власність територіальної громади приміщення за адресою вул. Коцюбинського, 50-а, завершення ремонтних робіт та введення об’єкту в експлуатацію; продовження роботи з  будівництва дитячого садку-ясел на 270 місць у 1-му мікрорайоні "Масани" в м. Чернігові"; розробка проектно-кошторисної документації по проектам: "Реконструкція будівлі ЗОСШ №35 з прибудовою навчального корпусу", "Будівництво ЗОСШ № 23 в м. Чернігові", реконструкцію приміщень ДНЗ №36, ЗНЗ №29 та улаштування шатрового даху ЗНЗ № 14 та  ЗНЗ № 35; придбати 91 персональний комп'ютер, 84 ноутбук, 152 комплекти "проектор+інтерактивна дошка",  60 проекторів, 5 лінгафонних кабінетів; забезпечити стовідсоткове здобуття дошкільної освіти дітьми 5-ти річного віку, охоплення 100% дітей від трьох до шести (семи) років всіма формами дошкільної освіти; відкриття центрів розвитку дитини на базі дошкільних навчальних закладів № 68, №72. Культура і туризм: У 2017 році планується: поповнення матеріально-технічної бази закладів культури музичними інструментами, комп’ютерною технікою, периферійним обладнанням, книгами та періодичними виданнями; збільшення кількості навчальних аудиторій та збільшення контингенту учнів музичних шкіл та забезпечення якісного навчально-виховного процесу; збільшення кількості  людей похилого віку, залучених до культурного життя міста; зростання кількості відвідувачів бібліотек; збільшення кількості туристів на 9 %; здійснити реконструкцію будівлі музичної школи № 2 імені Е.В.Богословського з надбудовою мансардного поверху; здійснити прибудову корпусу № 2 до будівлі музичної школи ім. С. Вільконського; побудувати санвузол бібліотеки-філії №1 для дітей по вул.Вазара,14; виготовити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію покрівлі з облаштуванням мансардного поверху будівлі по вул.Захисників України, 7 в; провести фестивалі історичної реконструкції та "Кіно під відкритим небом", мистецький проект "Старовинна музика в стародавньому місті", фортепіанний конкурс ім. Л. Ревуцького", заходи присвячені сторіччю Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Фізична культура і спорт: у 2017 році планується: збільшення у порівнянні з 2016 роком кількості мешканців міста, охоплених фізкультурно-оздоровчою і спортивною діяльністю та вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл; використання тренерами-викладачами у своїй роботі новітніх методів проведення навчально-тренувального процесу; здійснити реконструкцію стадіону "Локомотив" по вул. Жабинського, 19; розробити проектно-кошторисної документації на реконструкцію баскетбольного майданчика у ЗНЗ № 1 та будівництво спортивного комплексу на майданчику за адресою вул. Пушкіна, 1. Муніципальне управління та розвиток інформаційного простору: у 2017 році планується: удосконалення системи муніципального управління; зростання прозорості влади; підвищення кваліфікації, забезпечення належного рівня знань та професійних навиків посадових осіб місцевого самоврядування та працівників комунальних підприємств міста; впровадження нових форм комунікації з мешканцями міста. Охорона навколишнього природного середовища: зменшення антропогенного навантаження на довкілля. Техногенна безпека: суттєве зниження рівня ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, поліпшення ефективності оперативного реагування на них, зменшення матеріальних збитків і витрат у разі їх виникнення. Охорона праці: зниження виробничого травматизму та професійних захворювань. ПіК слідкуватиме за виконанням чергових обіцянок міської влади Чернігова. 
Автор: Чернігівщина: події і коментарі

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації