На Мазепи нарешті знесли 12-річну прибудову

13:28, 09 листопада 2016

ПіК

Прокинутись рано вранці вихідного дня від гуркоту важкої будівельної техніки може бути в радість. Принаймні для жителівбудинку 10 на вулиці Мазепи. Вони вже 12 років безрезультатно оббивали пороги чиновників, вимагаючи знести незаконну прибудову до магазину на першому поверсі. 

За словами начальника КП «Зеленбуд» Рамана Старікова, в 2004 році міською радою одному з підприємств міста Чернігова було видано дозвіл на оренду земельної ділянки. Після чого укладена угода про оренду земельної ділянки.

Власник крамниці вочевидь розуміючи, що згоди на розширення площі від людей він не отримає вдався до шахрайства. Яна Поварніцина-Шевченко, жителька будинку: «Жильцы дома подписывали разрешение на пристройку и оборудование 6 кв.м, то есть это по факту крыльцо с торца дома. И как потом выяснилось, под это разрешение, было подложено другие документы».

Та згодом власник магазину чи то передумав, чи закінчились гроші, і доробляти напівзведену прибудову він не став. Без будь-якої огорожі та охорони вона перетворилась фактично на смітник . Чернігівці не гребували використовувати недобудову, під вікнами житлового будинку, як вбиральню, і справляли фізіологічні потреби не соромлячись прямо під вікнами людей. Неодноразово заставали тут і пияк, то з пивом, то з оковитою. Підлітки бавлячись бігали по стінах недобудови.

І важко уявити, що все це мешканці 5-ти по верхівки терпіли впродовж 12 років. За цей час куди тільки не скаржившись, прості мешканці стали прямо знавцями у містобудівній сфері.

В 2010 році господарським судом міста Чернігова було визнано, що це не є об’єкт нерухомості. Також цим судом було визнано, що це є будівельні матеріали. Далі була апеляція. Рішення Феміди просте й зрозуміле – прибудову знести. Та це не допомогло, власник не поспішав починати зносити купу будматеріалів.

Вже влітку 2016 року без усілякої надії, з допомогою одного з депутатів міськради, мешканці знову збирали підписи та прийшли на сесію міськради, де їх нарешті почули. Власник розпочав демонтаж без будь-якого ентузіазму. Така робота обурювала мешканців. Тому комісія міста доручила демонтаж та вивезення будівельного сміття комунальним підприємствам.

За собою комунальники залишили лише рівну ділянку, ніби й нічого не було. На вирішення проблеми, котра затягнулась на 12 років, пішло не більше 8 годин. Сюжет телеканалу "Дитинець"

Автор: Чернігівщина: події і коментарі

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації