Долю проектів «Бюджету участі» знову вирішили бюджетники

09:57, 11 жовтня 2016

ПіК

Вчора, 10 жовтня, закінчився підрахунок голосів за проекти подані в рамках  «Бюджету участі». Загалом проголосувало близько 10  тисяч чернігівців. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє член робочої групи з впровадження Громадського бюджету  Тетяна Романова. Із загальної кількості голосів, 10 тисяч чернігівців проголосували за проекти в частині капітальних витрат і 8 тисяч – за проекти в частині поточних витрат.

«В результаті підрахунку, в частині капітальних витрат по фінансуванню проходять 24 проекти із 31 поданих. Що стосується капітальних видатків, то тут пройшло всього 4 проекти»,- пише Романова. Проект, що набрав найбільшу кількість голосів і в поточних і в капітальних витратах - школа №33. Тобто, в школі №33 будуть відремонтовані вікна та стеля.  Проект, що набрав найменшу кількість голосів та пройшов (55голосів) -39 "Навчально-пізнавальний центр "Джерело надії". Таким чином, вчергове, перемогу у «Бюджеті участі» в частині капітальних видатків, куди йде найбільше фінансування, здобувають бюджетні заклади, на які і так має йти фінансування з міського та центрального бюджетів. А ось проекти розвитку, які б надали певну родзинку місту не набирають необхідної кількості голосів.

Не зважаючи на те, що у цьому році були внесені зміни до Положення про Громадський бюджет, яким передбачено, що до участі в голосуванні допускаються лише проекти, які мають загальну доступність для всіх громадян, до конкурсу були допущені і виключно комунальні заклади з проектами, що передбачають заміну вікон або ремонт фасаду шкіл. Так, проект по заміні вікон та ремонту фасаду у школі №33 погодили винести на голосування, адже більше частина робочої групи, котра відбирала проекти, вважала, що він є загальнодоступним.  Окрім того, причиною проходження даного проекту стало те, що більшу частину членів робочої групи складають бюджетники, котрі, на відміну від громадських активістів, не пропускали жодного засідання і відстоювали необхідні їм проекти. Такі результати голосування викликали розчарування у багатьох чернігівців, не пов’язаних із бюджетною сферою. А адже, перемогти бюджетників, у таких умовах, завдання майже нереальне. Такими думками діляться у соціальних мережах містяни.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації