Понад півтора млн виділено десятьом ОСББ на енергомодернізацію

10:54, 28 вересня 2016

Свобода.Фм
Понад півтора млн виділено десятьом ОСББ на енергомодернізацію

Понад півтора млн виділено десятьом ОСББ на енергомодернізацію

З настанням холодної пори року все більше мешканців багатоповерхівок, об’єднаних в ОСББ, приймають рішення утеплювати будинок, встановлювати вузли обліку, ІТП, замінювати вікна у під’їздах тощо. Так, у вересні минулий тиждень став рекордним: ще 10 ОСББ, а це близько 1000 сімей, стали учасниками Урядової програми з енергоефективності та разом залучили більше півтора мільйона гривень на утеплення своїх багатоповерхівок. Усього ж за три тижні вересня ОСББ залучено 7,44 млн грн на утеплення житла, а, для прикладу, у липні – 7,02 млн грн. Попит на державну підтримку зростає, що свідчить про дієвість програми та її затребуваність.

Це підтвердження того, що вперше за роки незалежності українцям запропоновано дійсно ефективну програму співфінансування заходів з енергоефективності. На цю пропозицію відгукнулося вже 378 ОСББ, які разом залучили більше 40 мільйонів гривень на утеплення житла. Уряд, у свою чергу, відшкодував їм 10,73 мільйона гривень. Враховуючи відшкодування з державного бюджету 40% суми кредиту, а якщо в будинку проживають субсидіанти – до 70%, Уряд фактично знімає частину фінансового навантаження з домогосподарств. Якщо ж ОСББ скористається ще й місцевою програмою, то зможе придбати необхідне енергоефективне обладнання чи матеріали вполовину дешевше його ринкової ціни. Така можливість є у ОСББ, наприклад, Києва, Чернігова, Харкова, Вінниці, Краматорська, Новоград-Волинського, Ужгорода, Бердянська, Львова, Херсона. Місцеві програми з підтримки заходів енергоефективності різні. Одні з них спрямовані на допомогу населенню, інші – ОСББ.

На сьогодні в Україні прийнято вже 196 таких програм. За ними тільки цього року виплачено з місцевих бюджетів фінансову допомогу ОСББ на суму більше 1 мільйона гривень. Дізнатися, чи діє у населеному пункті, де Ви проживаєте, така місцева програма, можна на Інтерактивній карті на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map Управління комунікації та зв’язків з громадськістю
Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації