«Пахучий» привіт російським фінансистам

15:29, 08 квітня 2016

Город.Сн

Чернігівські патріоти відзначили 98-му річницю звільнення міста від більшовиків, забарикадувавши шинами одне із місцевих відділень «Сбербанку России». На вході до фінансової установи активісти висипали півтонни… коров’ячого лайна. Національні активісти не вперше дошкуляють «Сбербанку». Раніше вони неодноразово пікетували установу і навіть обмальовували фасад. Їхні вимоги і надалі залишаються незмінними – видворити за межі України увесь бізнес країни-окупанта.Зведенню барикад та встановленню «пахучої клумби» під входом до чернігівського відділення «Сбербанку России» передували вшанування одного з ідеологів українського націоналізму Романа Бжеського та урочистості з приводу чергової річниці звільнення Чернігова від російсько-більшовицьких військ.

Громадські урочистості розпочалися поблизу храму Святої Великомучениці Катерини. Як пояснив під час виступу кандидат історичних наук Володимир Бойко, саме в цьому храмі хрестили одного з чільних ідеологів українського націоналізму Романа Бжеського.«5 квітня 1897 народився і був охрещений у Катерининській церкві один із ідеологів українського націоналізму, історик, публіцист Роман Бжеський, – зазначив науковець. – Як член «Братства самостійників» він рішуче і послідовно боровся за незалежність України, боровся з московсько-більшовицькою навалою на українську державу».

Своє зібрання активісти приурочили ще одній події – звільненню Чернігова від більшовиків.

«У лютому 1918 року московсько-більшовицькі війська втекли з нашого міста, до влади прийшла міська дума на чолі з Іллею Шрагом, порядок забезпечували загони самооборони, - розповідає один із співорганізаторів акції самооборонівець Олександр Ясенчук. – 16 березня до Чернігова увійшли українські війська та їхні союзники – німці. Чернігів знову став частиною Української держави».

Організатори святкування зізнаються, що річницю відзначають уперше.«Цією акцією ми хочемо показати, що війна з Росією ніколи не закінчувалася, а нинішня війна на Сході є продовженням тієї кривавої боротьби, яку наші попередники вели на початку 20 століття», – заявив ведучий акції Олександр Бондарєв.

Він також наголосив на тому, що нині патріотам доводиться знову відстоювати країну не лише від зовнішнього ворога, але й від внутрішнього.

«Ледь не щодня за ґратами опиняються ті, хто бореться проти ворогів України, – зазначив Олександр Бондарєв. – Уявіть собі, щоб у якійсь демократичній країні дали 4,5 роки в’язниці за розірваний портрет олігарха. А от у Вінниці суд впаяв такий строк патріоту Юрію Хорту».

Офіційну частину урочистостей активісти завершили молитвою за Україну і, вишикувавшись колоною, рушили строєм центром Чернігова. Апогеєм акції стали зведені національними активістами барикади з шин під стінами одного з чернігівських відділень «Сбербанку России». Поверх шин молодики в масках висипали коров’ячий кізяк.«За гроші, зароблені тут, росіяни купують зброю і набої, якими вбивають наших патріотів на Сході. Лайно, яке ми сюди принесли, символізує політику Росії, яка не вартує навіть цього, адже кізяком ще можна удобрити нашу землю. А ми будемо змушені удобрювати її трупами наших ворогів, котрі прийшли в Україну. Не будьте байдужі! Не купуйте нічого російського!» – звернувся до чернігівців командир громадського формування «Перша чернігівська сотня» Валерій Рябченко.

Таким чином чернігівські патріоти вкотре нагадали політикам про те, що вони неодноразово зверталися до них із закликами заборонити в Україні діяльність російських компаній. Активісти також додали, що подібні законні акції будуть відбуватися постійно.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №14 (571) від 7 квітня 2016

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації