Галузь тваринництва спрацювала рентабельно? (відео)

10:23, 07 квітня 2016

Город.Сн
Не зважаючи на труднощі, тваринництво в Україні розвивається, так оптимістично дивляться на ситуацію по галузі в Міністерстві аграрної політики та продовольства. На цей рік у бюджеті передбачено 50 мільйонів гривень на державну підтримку тваринництва. У 2015-му також виділялися гроші, але вони не були використані – фінансовий паспорт програми підписали лише за тиждень до Нового року. Та цього разу кошти реально будуть, запевняє директор департаменту тваринництва Мінагрополітики Микола Кваша.Микола Кваша, директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства: «Додатково ми запросили ще 250 млн. грн. на відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів. Просили передбачити кошти на погашення кредиторської заборгованості, яка є сьогодні і в Чернігівській області – держава заборгувала. Остання крапка не поставлена».

Вперше за багато років галузь тваринництва спрацювала рентабельно. І хоча рентабельність лише 1%, це вже набагато краще, ніж звичний мінус. У нашій області краще розвивається молочне скотарство, і цьому сприяють не лише природні умови. Господарства для покращення якості молочної продукції будують нові сучасні доїльні зали, молокопроводи.

Сергій Хоботня, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Хочеться назвати кращі підприємства, які, не дивлячись на складні умови, змогли вкласти інвестиції і досягнути кращих результатів: «Красносільське» Борзнянського району, Городнянський – «Віра», «Пісківське» Бахмацького району , «Рожнівка-Агро» Ічнянського району».

Найбільше проблем у тих підприємств, які вчасно не перейшли на високотехнологічне виробництво, тому якість молока у них нижча, відповідно нижча й ціна. Розвивається і м’ясне скотарство – на Чернігівщині є потужні племпідприємсва.

Сергій Хоботня: «Це «Агрікор Холдинг», «Головеньківське плюс» — вони безпосередньо займаються вирощуванням племінної худоби».

Гарні показники в області по свинарству. І хоча через африканську чуму свиней скоротилося поголів’я у господарствах населення, підприємства навпаки демонструють зростання. Що ж до птахівництва, то Чернігівщина має успіхи у виробництві яєць. А от один з найбільших в області виробників курчат-бройлерів – Березнянська птахофабрика зупинила свою роботу.

Сергій Хоботня: «Вони завозили одноденних курчат з Угорщини, і тепер через девальвацію гривні стало невигідно цим займатися. На даний момент цей комплекс законсервований і займаємося пошуком інвестицій. Там поголів’я було 300 тис. одночасно – це значний показник».

Робота таких підприємств – це в тому числі і продовольча безпека регіону, адже на прилавках у нас зараз лише немісцева курятина.

Та загальні показники по тваринництву все ж не такі погані. Сільгоспвиробники шукають експортні ринки – зараз найбільше сподіваються на країни Азії. Чернігівщина, до речі, займає друге місце в Україні по м’ясному скотарству. А за різноманітністю порід область взагалі перша.

«Сівер-центр»

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації