Свято творчих і талановитих менян

11:26, 06 квітня 2016

Город.Сн

Кожна дитина - талановита, кожна дитина - це мистецька зірочка! У цьому ще раз переконався під час ювілейного концерту «80 пісень про головне» з нагоди 80-річчя Менського районного центру дитячої та юнацької творчості, одного з кращих на Чернігівщині.


Велика зала районного Будинку куль-дури не змогла вмістити всіх бажаючих - аншлаг! І це не випадково, адже до ювілейної дати причетні представники кількох поколінь менян. Яскравий приклад - родина Маринченків. Уже чотири роки найменша Софійка - активна учасниця танцювального колективу «Барвінок». Її мама Оксана Володимирівна ще школяркою розпочала заняття у фотогуртку і своє захоплення фотографією прищеплювала дочкам та вихованцям, працюючи в Центрі. На урочистості прийшли і дві бабусі Софійки, які свого часу ходили до Будинку піонерів. Нині гуртки Центру відвідують майже 700 вихованців. І не просто проводять там своє дозвілля, а докладають чимало зусиль, крокуючи сходинками майстерності та досягаючи творчих висот. Свідчення цьому - численні перемоги, дипломи, медалі на обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях та конкурсах.Щойно з Києва повернувся зразковий ансамбль сучасного танцю «Сюрприз», де здобув Гран-прі всеукраїнського конкурсу. Вже чверть століття колективом керує Мальвіна Ленчевська, педагог з великої літери. Захоплення танцями їй прищепив талановитий хореограф Володимир Дядечко. Народився він у Мені, своє сходження до мистецьких вершин розпочинав у районному Центрі дитячої та юнацької творчості. Нині очолює у Чернігові створений ним зразковий театр народного танцю «Слов’яни», майстерність та самобутність якого добре відомі в Україні та багатьох країнах Європи. Меняни, а серед них батьки і родичі маестро, цього вечора отримали справжню насолоду від темпераментних танців «Слов’ян».У фойє перед концертом було організовано виставку творчості вихованців та педагогів Центру. Тут було представлено вишиванки, рушники, картини, сувеніри, фотографії, вишивку хрестиком та бісером. Вражає політ фантазії, бачення прекрасного відмінниці навчання Менської гімназії Ольги Крамаренко. Талант дівчини вже високо оцінено і відзначено дипломами на обласних та всеукраїнських конкурсах. У цьому вагома заслуга її керівника Інни Дубницької.

На свято приїхало та прийшло багато почесних гостей. І виходили на сцену не з порожніми руками, а з грамотами, подяками, подарунками, сертифікатами, квітами, віршами, піснями, тортами та поцілунками. Ювілярів гаряче вітали керівники району, Менський міський голова, представники обласних і районних закладів культури, колеги-музиканти і освітяни.Надіслав вітання талановитому колективу позашкільного закладу віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців, президент Групи компаній «Правіє» Валентин Запорощук, який завжди і словом, і ділом допомагає менянам. Зокрема, надав кошти для ремонту приміщення Центру, збудував у Мені ігровий майданчик. А цього дня передав гуртківцям та педагогам чимало сувенірів, солодощів від Ічнянського молочно-консервного комбінату і вітальний адрес з такими побажаннями: «Щиро зичу вам сил і наснаги для здійснення найсвітліших сподівань та задумів. Нехай ваша життєва енергія, оптимізм і цілеспрямованість будуть гарантією вагомих досягнень у вашій діяльності, а кожна розпочата справа стане ще однією сходинкою до вершин успіху».Редакція «Деснянки» не тільки тепло привітала ювілярів, а й подарувала сертифікати на передплату газети до кінця 2016 року. Один із них вручено і колишньому директору закладу Людмилі Северіновій, яка 25 років успішно керувала Центром, а тепер його кращі традиції продовжує енергійна і талановита Тетяна Руденко.

Вітання, теплі побажання чергувався з виступами талановитих вихованців Менського центру та гостей. Порадували присутніх танцювальні колективи «Слов’яни», «Сюрприз», «Веселий каблучок», «Калинонька», «Барвінок», «Самарканд», а також співучі «Домісоль-ки». Особливе захоплення та оплески викликали виступи справжніх зірок сцени - вихованців зразкового хореографічно-циркового колективу «Фієста», яким керує заслужений працівник культури України, відмінник народної освіти України, лауреат обласної премії імені Софії Русової Анжела Цигипа.

Цього вечора і батьки нинішніх юних акробатів та спортсменів спробували себе у ролі аматорів циркового жанру. І це їм блискуче вдалося.

- Це вже стало частиною нашого життя, адже майже десять років ми співаємо, танцюємо разом із дітьми, - зазначила Світлана Бутенко із села Дягова.

Та й взагалі концерт-вітання, який тривав майже п’ять годин, не залишив нікого байдужим. Це було справжнє свято співу, танців, мистецтва. Так, славиться талантами Менщина та її Центр дитячої та юнацької творчості. Молодці!

Насолоджувався творчістю менян, гаряче аплодував і фотографував спеціальний кореспондент «Деснянки» Сергій Гайдук, та фото: Валерій Тихонов "Наше слово"

"Деснянка" №15 (595) від 7 квітня 2016

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації