Остер поступово очищується (відео)

12:57, 13 липня 2016

Город.Сн
Річка Остер поступово очищується. Згідно з останніми аналізами хімічного складу та дослідженнями на вміст кисню, вода почала повертатись у норму.Здатність річки до самоочищення залежить від її стоку, каже заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України Вадим Потапенко. Тобто чим більша річка, тим більша здатність. Остер має досить непогану здатність до самоочищення.

Покращується і зовнішній вигляд річки, запевняють фахівці. Вода ні чорна, зник і неприємний запах.

Проби води в Острі фахівці беруть мало не щодня. Екологи фіксують підвищення вмісту розчинного кисню в річці. Результати досліджень також говорять про незначне зниження вмісту фосфатів, азоту амонійного.

Експерти стверджують, що негативного впливу на річку Десна вода з Остра не має.

Серед основних причини - чому сталось екологічне лихо на річці Остер - фахівці називають низький вміст розчинного кисню у воді, можливе потрапляння з полів у річку хімічних добрив та залишків пожеж на торфовищах.

Версії про те, що причиною екологічного лиха могло стати скидання якимось підприємством брудних стоків – екологи відкидають.

Якість води у приватних колодязях особливого занепокоєння у фахівців не викликає. Кажуть, проблемні моменти є. Але вони є завжди - незалежно від стану води в Острі.

Проблемна ситуація на річці Остер залишається під пильним контролем влади, відповідних служб і насамперед - громадськості.

ТРК «Новий Чернігів»

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації