Колективи торфових заводів готові до протесту

09:26, 12 липня 2016

ПіК

Колективи торфових заводів, розташованих у нашій області – Смолинського та Ірванцівського – готові розпочати акції протесту, захищаючи свої підприємства від загрози закриття. Це відповідь працівників на намір ліквідувати підприємство «Чернігівторф», заявлений у листі Міністерства економіки. Також  своє заперечення проти намірів Міністерства висловили  облдержадміністрація та органи місцевого самоврядування.

Представники підприємств і місцевої влади провели спільну прес-конференцію з цього приводу. У п’ятницю до обласної державної адміністрації надійшов лист з Міністерства економіки, де заявлено про намір ліквідувати ДП «Чернігівторф» і названо причину цього – борги перед бюджетом. Голова облдержадміністрації Валерій Куліч одразу направив відповідь до Міністерства з запереченням щодо цього наміру. Того ж дня в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості був оголошений результат конкурсу на посаду директора ДП «Чернігівторф» і названий переможець – Валерій Потапенко. Колективи заводів, підпорядкованих «Чернігівторфу», одразу заявили про свій протест проти цієї кандидатури, адже вони вважають її пов’язаною з намірами штучно зупинити підприємство і розорити його.

Адже до цього вже понад рік Смолинська дільниця з видобутку торфу в Чернігівському районі не могла стабільно працювати через конфлікт з інвестором – ТОВ «Терма Груп». Тільки-но дільниця в Смолині силами колективу запрацювала – розпочалася нова атака на підприємство, вважають представники колективу. Обласна державна адміністрація направила листа і до Міненерго, підтримуючи колектив і пропонуючи скасувати результати конкурсу й провести його наново.

Одночасно під загрозою опинився інший завод «Чернігівторфу»  – Ірванцівський у Семенівському районі. Завтра закінчується термін дії його ліцензії на видобуток торфу, але Державна служба геології та надр не подовжує ліцензію. Однією з причин називають старі борги «Чернігівторфу». Але ж, зауважує директор заводу, щоб погасити борги якраз треба дати працювати, а для цього потрібно продовжити ліцензію, а не відбирати її! Представники і Чернігівської, і Семенівської районних рад заявили про підтримку підприємств, розташованих на землях їх громад, і пропонують на перспективу взагалі ініціювати їх переведення до комунальної власності, адже після оголошення намірів про закриття «Чернігівторфу» вже не довіряють центральним органам управління.

Колектив Смолинської дільниці налаштований рішуче і, якщо протягом тижня рішення двох міністерств і служби надр не будуть переглянуті, розпочне акції протесту. В усіх діях з захисту своїх інтересів трудовим колективам готові надати підтримку громади села Смолин і сусіднього селища Гончарівське. Отже у п’ятницю колективи «Чернігівторф», Смолинського й Ірванцівського заводів залежно від подальших рішень центральних органів влади будуть планувати й свої наступні дії: якщо тиск на підприємства не припиниться, вони розпочнуть акції протесту. Відео "Сівер-центр"

Автор: Чернігівщина: події і коментарі

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації