Чи ліквідують «Чернігівторф»?

16:48, 11 липня 2016

Свобода.Фм
Чи ліквідують «Чернігівторф»?

Чи ліквідують «Чернігівторф»?

Місцева влада, профспілки, робітники та громадськість об’єднали зусилля, аби не допустити руйнацію торф’яної галузі Чернігівщини. Приводом до цього стала «пропозиція» профільного міністерства ліквідувати державне підприємство «Чернігівторф» (нібито, через заборгованість по податках) та зупинити 2 торфобрикетні заводи – Ірванцівський (Семенівський район) та Смолинський (Чернігівський район). Про це йшлося сьогодні під час прес-конференції представників профільної профспілки, заводських дирекцій, представників місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, що відбулася у громадському прес-центрі «Ініціатива». Як розповів заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, загроза зупинки підприємств абсолютно реальна.

«Ми отримали днями листи, що надійшли від міністерства економіки, де було запропоновано, «у зв’язку великою заборгованістю, а саме по податках, передати ДП «Чернігівторф» Фонду державного майна з подальшою ліквідацією», - поінформував він. – Того ж дня, в п’ятницю, у листі-відповіді ми зазначили, що облдержадміністрація не вбачає доцільним передачу шляхом ліквідації даного підприємства. Голова ОДА Валерій Куліч після того зустрічався у Києві з представниками міністерств. Наша думка полягає в тому, що конкурс на посаду директора підприємства, який відбувся у п’ятницю, проводився непрозоро. Існуючий керівник не встиг подати документи і не міг на рівних брати участь. Вважаємо, що деякі сили. Враховуючи потужний пласт торфового родовища, вирішили ним заволодіти». За словами Сергія Сергієнка, до Міністерства енергетики та вугільної промисловості вже сьогодні надійшов лист, де ОДА просить скасувати рішення конкурсної комісії, що затвердила обрання нового директора ДП «Чернігівторф». «Керівник, який виграв у цьому конкурсі, нам дуже знайомий і не має підтримки адміністрації, - зауважив він. – Тому перше питання – провести повторний конкурс, в якому будуть представлені фахівці галузі з Чернігівщини, що зможуть захищати її інтереси, а не використовувати для власних потреб. Є також пропозиція підтримати профком, керівників заводів і знайти можливість зробити окремими юридичними підрозділами (суб’єктами господарювання) кожне з підприємств.

У п’ятницю ми із заступником голови обласної ради Арсеном Дідуром були в «Укргеології», яка видає документи на отримання ліцензії. Намагалися з’ясувати, чому є негативний висновок щодо її продовження (після 12 липня). Однією з проблем є наявність в Ірванцівського заводу земель, що є частиною природоохоронної зони, друге питання – заборгованість у 9,4 мільйона гривень, яке має підприємство». Як завважив начальник Смолинської дільниці з видобутку торфу «ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов, рік підприємство намагалися «розбомбити» луганські бандити. «Вони не давали нам запускати завод, - підкреслив він. – 3 дня працював він, бункера повні, а не продають брикету. Виставили ціну у 1200, хоча реальна – 845. Люди перестали купувати. Ми перекривали дороги, приїздили до Чернігова на тракторах. Ми зараз ні перед чим не зупинимося. Знову нам призначають директора з луганська і нам нічого втрачати. У нас немає іншого виходу». Детальніше про прес-конференцію – на відео з онлайн-трансляції, яку вів Олег Головатенко

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації