Чернігівцям - отримувачам субсидії встановлено додаткові пільги зі сплати земельного податку

09:21, 08 липня 2016

ПіК

Чернігівська ОДПІ інформує громадян: рішенням міської ради від 26.05.2016 року № 8/VII-16 «Про надання пільг зі сплати земельного податку у 2016 році» встановлено додаткові пільги зі сплати земельного податку, звільнивши на 2016 рік мешканців міста Чернігова, яким управлінням праці та соціального захисту населення районних у місті Чернігові рад призначені субсидії, від сплати земельного податку за земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), у розмірі 50 відсотків. Як пояснила завідувач сектору адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ Олена Березовська, така додаткова пільга діє з 01 червня 2016 року, тобто за січень - травень 2016 року земельний податок  громадянам, яким призначено субсидії, розраховано без урахування зазначеної пільги, а за червень – грудень 2016 року такі громадяни мають додаткову пільгу у розмірі 50 відсотків. 

Нагадаємо, що місцеві податки і збори, до яких віднесено плату за землю, встановлюються рішеннями, які у межах своїх повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Так, відповідно до рішення Чернігівської міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки», яким затверджено Положення про плату за землю, платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктами оподаткування земельним податком єземельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності. З 01 січня 2016 року ставки податку за земельні ділянки, що розташовані по м. Чернігову становлять: сільськогосподарського призначення - на рівні 0,5 % нормативної грошової оцінки; -       житлової забудови: а) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на рівні 0,5 % нормативної грошової оцінки; б) для багатоповерхової забудови, під гаражно-будівельними кооперативами на рівні 0,25 % нормативної грошової оцінки; в) під індивідуальними гаражами на рівні 1 % нормативної грошової оцінки; - громадського призначення на рівні 1 % нормативної грошової оцінки; - промисловості на рівні 1,5 % нормативної грошової оцінки; - транспорту, зв'язку на рівні 1,5 % нормативної грошової оцінки; - технічної інфраструктури на рівні 1,5 % нормативної грошової оцінки. Землі рекреаційного призначення на рівні 3 % нормативної грошової оцінки.

Лісогосподарського призначення, водного фонду, історико-культурного, оздоровчого та природоохоронного призначення на рівні 3 % нормативної грошової оцінки.  Землі житлової та громадської забудови, промисловості та інші категорії земель за комерційною функцією використання, у тому числі зайняті поточним будівництвом та відведені під майбутнє будівництво: - автотехобслуговування (мийки, СТО та інші) на рівні 3 % нормативної грошової оцінки; - оптової, роздрібної торгівлі, крім земель зайнятих кіосками та торговими павільйонами, на рівні 3 % нормативної грошової оцінки; - складського господарства та іншого неврахованого вище комерційного використання на рівні 3 відсотків нормативної грошової оцінки; - для будівництва та експлуатації ринкової інфраструктури на рівні 3 % нормативної грошової оцінки; - для будівництва та експлуатації автозаправних станцій на рівні 3 % нормативної грошової оцінки.  Передані для експлуатації побутових кіосків та павільйонів на рівні 1 % нормативної грошової оцінки. Передані для експлуатації комерційних кіосків та торгових павільйонів на рівні 3 % нормативної грошової оцінки. «Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;  пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - у межах визначених Положенням граничних норм. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території», - розповіла податківець. Поряд з цим, нагадуємо громадянам - власникам та землекористувачам земельних ділянок, що земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. У разі, якщо громадяни не отримали податкового повідомлення-рішення по земельному податку, або ж якщо виникають запитання щодо розміру нарахованого податку, у випадку зміни власника земельної ділянки, права на пільги або виникнення необхідності уточнення сум земельного податку, прохання звертатися за телефонами: 65-28-80, 65-28-25 або завітати до податкової міста  за адресою: вул. Кирпоноса, 28, кабінет 4.
Автор: За інформацією Чернігівської ОДПІ

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації