Чернігів згадує жертв Голодоморів

22:17, 23 листопада 2019

Голодомор – це геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року.
Сьогодні, 23 листопада, вся Україна схиляє голови у жалобі в пам’ять про понад 7 мільйонів українців, вбитих під час голодомору.
В Чернігові біля П’ятницької церкви зібралися представники органів влади, історики, громадські активісти та просто небайдужі, які запалили свічки та схилили голови в глибокій жалобі за співвітчизниками вбитих під час геноциду.– Голодомор 1932-33 років це одна з найбільших трагедій не тільки в нашій, але й у світовій історії. Моя бабуся також пережила це жахіття і розповідала мені про нього. Але попри все, наш народ вистояв і не втратив своєї національної пам’яті, – зазначив Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА.Заупокійну літію за жертвами голодоморів відправив керуючий Чернігівською єпархію Православної церкви України архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій:
– Все це сталося через втілення в життя ідеології більшовизму і сталінізму. Слава Богу, сьогодні ми можемо говорити правду і маємо це робити голосно, бо зло не повинне приховуватися, як це робилося раніше, впродовж десятиліть, режимом радянської влади. Ми маємо згадувати жертв Голодомору-геноциду, прямо називати винуватців трагедії для того, щоби це найжорстокіше сплановане масове вбивство людей ніколи більше не повторилося, – зазначив він.

Опісля учасники меморіального заходу рушили пам’ятною ходою до знаку «Борцям за волю і незалежність України».

Більш світлин тут

Володимир Коваль Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації