Інноваційний форум ідей. Над чим працюють чернігівські розробники?

17:16, 23 листопада 2019

Універсальна пожежна машина, біологічний апарат для підвищення продуктивності рослин без використання хімії, мобільний додаток, який дозволяє здійснювати навчання в ігровій формі, - це вже не фантастика, а сучасна реальність. Ці та багато інших проєктів представлені на конкурсі «Краща інноваційна розробка», який проводився на Чернігівщині вперше.Переможцем став проєкт універсального автомобіля для гасіння пожеж. На його розробку пішло півроку, каже автор Євгеній Борисевич. Поки що є лише зразок автомобіля, але він уже успішно виконує своє завдання.

Євгеній Борисевич, заступник головного конструктора компанії «Пожмашина»: «Аналогів не існує, тому цей автомобіль і являється інноваційним. Він може замінити 3 автомобілі типу 137А, що зараз є на бойовій службі у наших пожежних. На даний момент цей автомобіль несе службу у місті Києві у 19-й частині».

Не менш інноваційний проєкт представили науковці інституту сільськогосподарської мікробіології. Їх препарат на основі біологічних мікроорганізмів здатен боротися зі шкідниками та захворюваннями сільськогосподарських рослин. Тим самим повністю замінюючи використання хімічних речовин. Препарат вже пройшов випробування та показав гарні результати.

Євгеній Копилов, науковий співробітник інституту сільськогосподарської мікробіології: «Біологічні засоби захисту мають пролонговану дію і вони не викликають шкідливих наслідків, до яких веде застосування хімічних речовин. Особливо в світі того, що сьогодні мова йде про екологічно чисту продукцію, про органічну продукцію, яка стає популярною в нашій країні, ця розробка дуже і дуже актуальна».

Ці та інші роботи були представлені на регіональному інноваційному форумі, на якому були присутні представники влади, автори проєктів та інвестори.

Сергій Меженний, заступник директора департаменту економічного розвитку та сільського господарства ЧОДА: «Цього року ми започаткували конкурс на кращу інноваційну розробку для того, щоб підтримати наші інноваційно активні підприємства. І фактично це фізичні особи, які представили всі свої проєкти в різни галузях. Тут і прикладні, і наукові розробки, тобто в цей конкурс об’єднали всіх. В цьому році, мабуть, що це в перший раз, у нас 14 робіт. Сподіваємось, що в наступному році їх буде значно більше».

Андрій Прокопенко, голова Чернігівської державної адміністрації: «Дякую всім, хто подавав свої ідеї. Я ознайомився з цими ідеями. Це супер. Мені подобається багато різних проєктів. Кожна з цих ідей, я впевнений, приведе нашу область до успіху».

Яна Підлісна, заступник голови правління державної інноваційної фінансово-кредитної установи: «Державні службовці не мають бути інноваторами, це не їхня справа. Вони мають надихати. Але надихати реальними пропозиціями, показати як можна співпрацювати з державою. Запрошуємо всіх до співпраці. На сьогоднішній день можливості для розвитку є, було би бажання».

В рамках форуму підписали меморандум про взаємодію та співпрацю між фінансово-кредитною установою та обласною державною адміністрацією. В Чернігівській області є великий потенціал для генерування інноваційних ідей, які потребують розвитку та фінансування, каже голова обласної держадміністрації. В майбутньому це сприятиме економічному зростанню нашого регіону.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів» Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації