«Як оживає натхнення» – виставка панно відкрилась у Новгороді-Сіверському

12:29, 23 листопада 2019

Декоративні настінні композиції з сухого листя та квітів, клаптиків тканини, монет, пластиліну та яєчної шкаралупи. «Як оживає натхнення» – виставка панно відкрилась сьогодні в Новгороді-Сіверському. У ній взяли участь десять майстрів народного аматорського клубу «Княжа скарбниця». Загалом представлено тридцять шість робіт, виконаних у дванадцяти техніках.Панно виготовлені зі шматочків тканини в техніці кінусайга представила на виставці новгород-сіверська майстриня Тетяна Піскун.

Тетяна Піскун, майстриня: «Це для мене внутрішня свобода. Коли я творю, то я начебто кудись відпливаю від усього нашого сьогодення. У наших людей зараз якесь таке обурення на своє життя, на владу, на все, що нас оточує, крім природи. Цей наш край надихає на те, щоб творити.»

Для Тетяни Власенко з села Юхнове створення настінного декору – новий вид творчості. Жінка виготовляє м’які іграшки. Розповідає, вирішила спробувати прикрасити ними стіни своєї оселі.

Тетяна Власенко, майстриня: «Я роблю м’які іграшки, то я вирішила об’єднати іграшку та картину.»

Є люди, що прикрашають кімнати опудалами тварин, розповідає Тетяна, для неї це неприйнятно. Тому вирішила зробити панно – імітацію опудал тварин. М’які іграшки, виготовлені власноруч, приклеїла до тканини та прикрасила композицію сухими травами і квітами.

Ольга Луговська, керівниця народного аматорського клубу «Княжа Скарбниця»: «Всі ці панно можна назвати просто – аплікація. Але вся ця аплікація зроблена в різних техніках. Десь використані маленькі різнокольорові паєтки, наклеєні на тканину. Десь бісероплетіння, флористика і лозоплетіння – все це в одній цій роботі.»

Виставка панно в залі «Княжої скарбниці» проходить вперше, говорить Ольга Луговська, назвали її «Як оживає натхнення», аби спонукати глядачів до творчості.

Ольга Луговська, керівниця народного аматорського клубу «Княжа Скарбниця»: «Аби зробити таку річ, потрібне натхнення. Я гадаю, що ті, хто побачать ці роботи, у них також з’явиться це натхнення, і вони захочуть зробити щось подібне. Тому вийшла така назва.»

Ніна Авдієнко, відвідувачка: «Я не чекала, що буде така захоплююча виставка. Вона вражає своїм багатством своїх різноманітних технік та матеріалів: тут і гроші, і ґудзики, і яєчна шкаралупа, і тканина. Всі дари матінки-природи. Здавалося б, ми ходимо та бачимо це все, але немає навіть у думці, що з них можна щось зробити. А коли на це все природне розмаїття дивиться справжній майстер, то він одразу бачить – що з цього можна зробити.»

Працюватиме виставка панно до кінця року.

UA: Чернігів Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації