Психологічні наслідки Голодомору для українського суспільства та щоденники тих, хто його пережив

14:49, 20 листопада 2019

У Чернігові презентували нові книги про історію та наслідки Голодомору для сучасного українського суспільства.Наприклад, у книзі «По той бік себе» дослідниця Ірина Рева піднімає такі теми, як милосердя агресора, знецінення індивідуальності, синдром недовіри до світу, розлади харчової поведінки та багато інших.

Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті: «Все одно, незважаючи на такі страшні психологічні травми, наш народ зумів подолати в собі раба. Тому що це все – Голодомор, репресії, ця вся політика комуністичного режиму це формування якраз раба».

Єдина поки що в області книга «Репресовані щоденники» - це збірка особистих нотатків звичайних людей, які всупереч заборонам, писали про голодомор.

Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті: «Їх дійсно репресували за те, що вони писали правду в своїх щоденниках. Наприклад, Александрія Радчеко в кінці 1945 року була ув’язнена саме за те, що вона писала щоденники і згадувала там про голодомор, розповідала про голодомор».

У підготовці декількох з представлених книг брав участь чернігівський історик Сергій Горобець. Він зокрема збирав матеріали для видання «Людяність в нелюдяний час», де представлені історії людей, які під час голодомору допомагали вижити іншим.

«Таких людей небагато, але вони є. Зокрема я збирав інформацію по Чернігівській області. Ми використовували спогади, документи і знайшли доброчинців, в тому числі із Чернігівщини», – розповідає представник інституту національної пам’яті Сергій Городець.

Праці, які проливають світло на причини та наслідки цієї страшної трагедії, дають змогу зрозуміти подальший хід історичних подій в Україні. Деякі книги можна безкоштовно завантажити на сайті інституту національної пам’яті.

День пам’яті жертв Голодоморів припадає на четверту суботу листопада.

Сюжет телеканалу «Дитинець» Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації